Szkoła Współpracy
1 procent
Mamy tytuł szkoły humanitarnej
Filmoteka Szkolna

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego

Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
im. Św. Dominika Savio

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl

Konto liceum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
04 1240 2702 1111 0010 2611 3149

Konto gimnazjum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
34 1240 2702 1111 0010 3455 1803

Konto szkoły podstawowej:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
85 1240 2702 1111 0010 2611 6153

Don Bosco

DAWNO, DAWNO TEMU... :)

Poniedziałek, 8 grudnia 2014 r.

...czyli o zjeździe samorządów.

Artykuł Julki Kosno. Polecamy!

Zjazd Samorządów Szkół Salezjańskich

17 października odbyły się w naszej szkole warsztaty SU Szkół Salezjańskich. Już około godziny godziny 15.00 zaczęły się zjeżdżać samorządy szkół z: Sokołowa Podlaskiego, Ostródy, Legionowa oraz z Łodzi. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy miejsce do spania w naszych salach lekcyjnych.

O g. 16 00 uczestniczyliśmyw  spotkaniu integracyjnym, zaś po kolacji odbyliśmy „pielgrzymkę” do pobliskich supermarketów po niezbędne zaopatrzenie: słodycze, chipsy i napoje:). O 19.30 rozpoczęliśmy warsztaty samorządowe. Zadania przydzielone każdej grupie nie były proste, ale podołaliśmy, z sukcesem. Między innymi przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy reklamy naszych szkół: mocne strony naszej szkoły oraz marzenia dotyczące jej przyszłości.

Po modlitwach wieczornych od 21.30 do 23.45 mieliśmy czas dla siebie. Cisza nocna miała być o 24 00 , aby wyspać się i zebrać siły na kolejny dzień, lecz jak to bywa na zjazdach - prawie nikt nie układał się do snu.

Śniadanie jedliśmy tuż po modlitwie porannej o 8.00 . Lekko zaspani, lecz pełni motywacji do pracy rozpoczęliśmy główną część warsztatów. Odpowiadaliśmy na pytania takie jak np. ,,Co to jest SU?’’, ,,Jak działa SU w naszej szkole?’’ oraz ,,Co powinniśmy zrobić, aby nasz samorząd działał efektywniej?’’. Dzieliliśmy się również pomysłami dotyczącymi wydarzeń organizowanymi przez SU w naszych szkołach. Oczywiście wszystko było tak zaplanowane, aby nie było nudno. Co jakiś czas na rozluźnienie atmosfery oglądaliśmy wesoły, krótki serial animowany ,,Baranek Shaun’’.

Po przepysznym obiedzie mieliśmy 45 minut czasu wolnego. Dla chętnych był spacer do ,,Biedronki’’, zaś ci, którzy nie mieli ochoty na rozruszanie kości, mogli pozostać w szkole. Po przewietrzeniu umysłów, kontynuowaliśmy warsztaty. Omówiliśmy nasze kalendaria szkolne, a następnie opracowaliśmy wybrane wydarzenie. Nauczyliśmy się w ten sposób, jak lepiej organizować uroczystości i wydarzenia szkolne.

O godzinie 17.30 było podsumowanie i zakończenie warsztatów. Każdy z nas opowiadał, czego się nauczył oraz co najbardziej podobało nam się w warsztatach. Najczęściej padała odpowiedź ,,Poznałem/am fajnych ludzi’’. Niespodzianką dla nas była pizza na kolację. Kiedy napełniliśmy żołądki, mogliśmy pograć w siatkówkę lub piłkę nożną na sali gimnastycznej.

Wieczorem, po modlitwach mieliśmy możliwość obejrzeć w sali nr 12 film o ks. Jerzym Popiełuszce.

I tym razem o wieczornym spoczynku nie było mowy :).

Po śniadaniu odbyła się msza św. w szkolnej kaplicy. Dzięki naszemu wspaniałemu chórkowi rozbudziliśmy tych, którzy przysypiali po ciężkiej nocy. Chłopakom z Sokołowa Podlaskiego i Legionowa tak bardzo spodobało się nasze wykonanie pieśni religijnych, że poprosili o bis pod koniec mszy św.

Kiedy posprzątaliśmy w salach i przywróciliśmy im dawny wygląd klas lekcyjnych, musieliśmy niestety się pożegnać z nowo poznanymi kolegami i koleżankami.

Te warsztaty pozostawiły mi wiele pomysłów na urozmaicenie życia w naszej szkole oraz polepszenie organizowania wydarzeń szkolnych. Uważam, że dzięki takim  spotkaniom nasz Samorząd Uczniowski będzie prężnie i skutecznie kontynuował swoją pracę, a to co, przeżyliśmy przez ten weekend, na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Julia Kosno