Szkoła Współpracy
1 procent
Mamy tytuł szkoły humanitarnej
Filmoteka Szkolna

Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego

Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa
im. Św. Dominika Savio

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl

Konto liceum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
04 1240 2702 1111 0010 2611 3149

Konto gimnazjum:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
34 1240 2702 1111 0010 3455 1803

Konto szkoły podstawowej:
Bank PEKAO S.A. I O w Mińsku Mazowieckim
85 1240 2702 1111 0010 2611 6153

Don Bosco

„Żarłoczne Mole”… czyli pasowanie na czytelnika

Poniedziałek, 30 marca 2015 r.

We wtorek, 24 marca już po raz szósty odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Pierwsza część spotkania miała miejsce w sali pierwszaków do której żywiołowo wkroczyły Mole.

 Bez namysłu zaczęły objadać się książkami, w których  ktoś zrobił wielki bałagan – wymieszał ich tytuły  i pozamieniał ilustracje. Z tego obżarstwa rozbolały je brzuchy. Zdesperowane zaczęły wołać o pomoc. Chorym Molom na pomoc  przybyła Wróżka. Postanowiła ulżyć  im w cierpieniu i zaangażować w to pierwszoklasistów. Uczniowie z wielkim zapałem zabrali się do pomocy. Wszyscy razem uporządkowali tytuły i ilustracje w książkach, wykazując się przy tym ich fantastyczną znajomością.

            W nagrodę Wróżka zamieniła łakome Mole w Mole Książkowe, które odtąd nie będą zjadać książek, lecz je czytać. Mole przyznały, że „smaczniej jest czytać książki”... o krajach, przygodach, potrawach niż je zjadać.

            Po krótkiej części artystycznej wszyscy udali się do biblioteki. Tego dnia wizyta tam była wyjątkowo ważna. Dzieci zwiedziły bibliotekę i czytelnię oraz zapoznały się z zasadami wypożyczania zbiorów. Następnie wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą sumiennie wykonywać powinności czytelnika oraz szanować książki. Pani Dyrektor Renata Bakuła pasowała uczniów na czytelnika biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszaki otrzymały dyplomy i zakładki do książek.

            Na koniec przyszedł wreszcie czas na pierwszą wypożyczoną pozycję. Świeżo upieczonym czytelnikom biblioteka proponuje dziecięcą literaturę popularnonaukową oraz bogato ilustrowane bajki, baśnie i opowiadania dla dzieci, zarówno te należące już do klasyki, jak i tworzone współcześnie.

            Tegoroczne przedstawienie, przygotowali – tradycyjnie już -  czytelnicy z  Klubu Kreatywnego Czytelnika -  Kasia Baranowska, Julia  Nagraba, Kasia Lisowska, Kacper Ostrowski, Rafał Szlendak i Mateusz Źrodowski – uczniowie z klasy szóstej. W trakcie uroczystości zdjęcia wykonał Michał Mulik uczeń z klasy trzeciej gimnazjum.

            Tego dnia pierwszaki na pewno nie zapomną!

Życzymy nowym czytelnikom, aby poszli w ślady naszych Moli Książkowych!!!

M.Chrobot