Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


styczeń 2014 (znalezionych aktualności: 26)

Imieniny ks. Dyrektora

Imieniny Dyrektora wspólnoty salezjańskiej to od czasów ks.Bosko dzień szczególny, nazywany Dniem Ojca. W naszych szkołach będziemy go przeżywać w piątek  - 7 lutego.Zapraszamy na mszę św. o godz.7.15 (sala gimnastyczna) - niech to będzie wyraz naszej wdzięczności dla ks.Ryszarda Woźniaka.Po mszy spotkanie świąteczne z Solenizantem i..... słodka niespodzianka!!!

Tytuł "Brązowej Szkoły 2014 " dla naszego liceum

W tegorocznej  XVI edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika "Perspektywy" zajęliśmy miejsce w elitarnym  gronie najlepszych liceów w Polsce i w województwie mazowieckim. Za rok powalczymy o srebro i złoto!

Gratulujemy wszystkim uczniom, pracownikom i rodzicom.Jesteśmy z Was bardzo dumni!

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Dochód z pikniku jesiennego i  kiermaszu bożonarodzeniowego wynióśł  1117 zł. 20 gr.500zł przekazaliśmy na akcję "Adopcja na odległość",a pozostała część zasili konto Hospicjum Domowego Caritas  w Mińsku. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność!

BAL KARNAWAŁOWY „ W KRAINIE BAŚNI”

9 lutego 2014r. (niedziela) w Salezjańskiej Szkole Podstawowej odbędzie się bal karnawałowy dla dzieci. Temat  tegorocznego balu - „ W krainie baśni”.

Możesz pomóc chorej dziewczynce

Wyślij kartkę do Nikoli ze Swarzędza, która 6 lutego będzie obchodzić  szóste urodziny. Jej marzeniem jest dostać jak najwięcej kartek z życzeniami.

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego w pływaniu.

W dniu 27.01.2014r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego w pływaniu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

9664 km za 9664 dni Pontyfikatu Jana Pawła II

 Przeczytaj o niezwykłej inicjatywie podziękowanie za pontyfikat Papieża Polaka - poprzez pielgrzymowanie mazowieckimi szlakami sw. Jakuba.

Zebrania rodziców- podsumowanie I półrocza

W najbliższy piątek (31. 01. 2014 r.), zapraszamy na zebranie rodziców. najpierw o 18.00 spotkanie z ks. Dyrektorem w sali gimnastycznej, później z wychowawcami w klasach.

Niedzielne Święto Dziadków...

Relacja pani Elżbiety Sobol.

Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego w pływaniu.

W dniu 22.01.2014r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego i Powiatu Mińskiego w pływaniu, szkół podstawowych.

PŁYWANIE

W dniu 22.01.2014r. o godzinie 9.00 odbędą się zawody w pływaniu szkół podstawowych.

XII KONKURS RECYTATORSKI IM. MICHALINY CHEŁMOŃSKIEJ – SZCZEPANKOWSKIEJ

W tegorocznej edycji konkursu wyróżnienie zdobyła Karolina Łućko z klasy III.Gratulujemy!

Rodzinne ferie zimowe w Ochotnicy Dolnej (Młynne)

Stowarzyszenie Młodych Górali uprzejmie informuje, że nadszedł czas nauki jazdy na nartach dla wszystkich ratraków i miłośników zjazdów na krechę ;-)

 

Gratulacje dla licealistów - ekonomistów

W XI edycji  Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej wystartują  Rafał Kałowski z klasy II i maturzysta Adrian Goławski. Eliminacje już jutro w Siedlcach. Trzymam  kciuki!

Deutsch Wagen Tour w naszej szkole

W poniedziałek, 20 stycznia, odbyły się warsztaty z języka niemieckiego w ramach projektu Instytutu Goethego "Deutsch Wagen Tour".

Podziękowanie za wspólne kolędowanie

Było z perspektywy Anioła – nie może zabraknąć jasełkowego diabełka. Kilka słów o wspólnym kolędowaniu napisała Pani Anna Niemczak, mama Karola z kl.IV. Zachęcam do przeczytania.

 

O nocy filowej klasy I gimnazjum napisała Weronika Zarzecka...

Nocą z 10 na 11 stycznia klasa1g zorganizowała noc filmową.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ksiądz Jerzy Danecki, Proboszcz Parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej, zaprasza wszystkich chętnych na niezapomnianą pielgrzymkę śladami Jezusa Chrystusa do Ziemi Świętej. Można się zgłoszać bezpośrednio do ks. Proboszcza do dnia 27 stycznia 2014 r.

Więcej szczegółów na stronie parafii.

Salezjańskie kolędowanie – z perspektywy Anioła:-)

Jasełka przygotowane przez rodziców opisała p.Dorota Mazurek.Naprawdę warto przeczytać!

"Hej kolęda, kolęda!"

Radosne kolędowanie opisała pięknie Oliwia Grzyb z klasy IV.

Gratulacja dla Rafała Kałowskiego !

Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Historycznej  zakwalifikował się Rafał Kałowski  z klasy II humanistycznej. Eliminacje już jutro w Warszawie. Trzymamy kciuki!!!

Gratulacje dla licealistów- anglistów

Do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowali się:J.Mikulski i K.Szelest z klasy I, M. Dąbrowski, K.Jachimowicz i S.Jęda z klasy II oraz maturzystki  M.Czerniec i J.Czerwieniec . Wszystkim gratulujemy. Kolejny etap  konkursu 16 stycznia o godz. 12.00. Trzymamy kciuki!!!

Debiut dziennikarski Julki Kosno

W najnowszym numerze " Lokalnej " ukazał się artykuł Julii  o szkolnym adwentowym dniu skupienia.Gratulujemy 

Sukces Michała Antosiewicza

Do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował się  Michał Antosiewicz z klasy III humanistycznej. Eliminacje już 18 stycznia. Trzymamy kciuki!!!

Zajęcia odwołane!

W dniu 7.01.2014r. zajęcia koła "Zrób to sam" odwołane.