Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


kwiecień 2010 (znalezionych aktualności: 17)

Wycieczka klasy 1 gimn i 1LO

Wycieczka w góry 1-4.05.2010
Ważne informacje dla uczniów... ->

"Poznajmy się"

Spotkania z psychologiem i pedagogiem dla kandydatów do klasy I szkoły podstawowej (dzieci i rodziców) odbędą się w środę 5 maja (od godziny 14.00 do 18.00) i w sobotę 8 maja ( od godz. 9.00 do 13.00) w budynku A. ZAPRASZAMY !!!

Wiosenna oferta kulturalna

Zapraszam na musical " Upiór w operze " do Teatru Roma . Piękne piosenki, oryginalna scenografia to atuty przedstawienia . Wyjazd 1 czerwca (wtorek) o godz. 17.30 spod szkoły. Planowany powrót około godz. 23.00.Bilety - 50 zł + 10 zł przejazd.Zgłoszenia i zaliczka - do 10 maja u p. Bakuły. ZAPRASZAM!!!

Sobota przed egzaminami

Trwają egzaminy gimnazjalne. Nasi trzecioklasiści przygotowywali się do nich przez cały rok (a może nawet trzy lata :). Ostatnią sobotę postanowili spędzić inaczej...

Wyśpiewały trzecie miejsce ( po angielsku)!

Diana Wątruch i Aleksandra Wojdyga zajęły trzecie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej. Nasze szkoły reprezentowały też Maryla Szopa i Monika Zdanowicz, które przepięknie zaśpiewały wybrane przez siebie piosenki. Całej czwórce należą się gratulacje.

Warsztaty dziennikarskie

Uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w warsztatach dziennikarskich w ramach projektu "Moje miasto", do którego zaprosił nas Miejski Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum Miejskie nr1 im. Gen.Władysława Andersa w Mińsku Mazowieckim.

GRATULACJE DLA I G i WYCHOWAWCZYNI p. KAROLINY JACKIEWICZ

O klasie I gimnazjum i jej wychowawczyni pani Karolinie Jackiewicz można powiedzieć tylko jedno – JESTEŚCIE WSPANIALI !!!

Młodzi historycy o zbrodni katyńskiej

Dla uczczenia pamięci polskich oficerów zamordowanych przed 70 laty nauczyciele i uczniowie wszystkich mińskich gimnazjów przygotowali Młodzieżową Sesję Naukową pt. „Katyń...ocalić od zapomnienia”.

Wyniki Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego

Znamy już wyniki Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentował Adrian Goławski z II klasy gimnazjum. Z części ustnej zdobył 12 punktów, zajmując VI miejsce w powiecie. Gratulujemy i życzymy sukcesów za rok w kolejnej edycji.

"Witaj Majowa Jutrzenko"

W VII edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej liceum reprezentują uczniowie kl.I : Sylwia Łebkowska, Rafał Starosz i Alek Dembowski. Przesłuchania już w poniedziałek 19 kwietnia w Warszawie. Trzymamy kciuki !!!

Spotkanie ze Świadkiem historii

W środę 14 kwietnia 2010r. w ramach obchodów Dnia Katyńskiego odbyła się nietypowa lekcja historii.

KSIĘGI KONDOLENCYJNE

W holu Miejskiego Domu Kultury i w Starostwie Powiatowym wyłożono księgi kondolencyjne, do których mogą wpisywać się mieszkańcy Mińska i okolic.

NARODOWA TRAGEDIA

Cała wspólnota szkolna łączy się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy lotniczej.Prosimy o życie wieczne dla zmarłych.Modlimy się także w intencji naszej Ojczyzny.

DEBIUT DZIENNIKARSKI p.EDYTY KUĆ

W najnowszym numerze "MIM-u" ukazał się artykuł p.Edyty Kuć .O czym napisała p.Edyta ? Zachęcam do lektury!

Wywiad z Karoliną Piotrowską

W najnowszym numerze " Tygodnika Lokalna" ukazał się wywiad z Karoliną Piotrowską, uczennicą klasy IIG.Karolina wspomina swojego dziadka, który zginął w Katyniu. Zachęcam do lektury !!!!

PODWÓJNY DEBIUT DZIENNIKARSKI ALKA DEMBOWSKIEGO

W najnowszym ( 13 ) numerze "Nowego Dzwonu" ukazały się aż 2 artykuły Alka -jeden pisany wspólnie z doświadczonym dziennikarzem, drugi całkiem samodzielnie. O czym napisał Alek ? Zachęcam do lektury!

ROCZNICA ŚMIERCI śp.T. JACKOWSKIEJ

W czwartek 8 kwietnia minie II rocznica śmierci śp. Teresy Jackowskiej. Zapraszamy na mszę św. o godz.7.15 do kaplicy szkolnej.