Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


marzec 2010 (znalezionych aktualności: 29)

Adrian w finale Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego

Adrian Goławski z klasy II gimnazjum zakwalifikował się do drugiego etapu Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Gratulujemy. Część ustna odbędzie się 16.04.2010. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

KONKURSY TANECZNE - WYNIKI

Zakończyły się pokazy taneczne uczniów naszej szkoły. Każda klasa zaskakiwała odmiennymi stylami tańca i ich interpretacją. Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe a zwycięzcy dyplomy i statuetki.

Królowa Śniegu w Teatrze Syrena

Nasi milusińscy mieli szansę porównać tekst oryginalnej baśni z jej teatralnym przedstawieniem.

Salezjańskie maluchy w hospicjum

W poniedziałek 29 marca I klasa Salezjańskiej Szkoły Podstawowej spotka się z pracownikami hospicjum w Mińsku Mazowieckim.
Przygotowywaliśmy się do tego spotkania rozmawiając, co to za instytucja,dlaczego i komu pomaga. Teraz porozmawiamy z pracownikami. Zrobiliśmy dla wszystkich podopiecznych kartki świąteczne.

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 26.03.2010 w Gimnazjum nr 1 odbędzie się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego, w którym nasze gimnazjum będą reprezentować : Krzysztof Żak IIIag, Patryk Skalski IIIag i Adrian Goławski IIag. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

BÓG, HONOR, OJCZYZNA

23 marca, zgodnie z tradycją, obchodzone jest w Mińsku Mazowieckim Święto 7-go Pułku Ułanów Lubelskich - to wiemy wszyscy. Lecz niewielu z nas wie, że mamy jednego, młodego kawalerzystę, który godnie reprezentując barwy pułku, przynosi splendor naszej szkole. O kim mowa?...

Wyśpiewali I miejsce i wyróżnienie !

Tercet MOP i gimnazjalny duet to nasi laureaci. Gratulujemy!!!

DEBIUT DZIENNIKARSKI MICHAŁA ROKICKIEGO

W najnowszym ( 12 ) numerze "Nowego Dzwonu" ukazał się artykuł M.Rokickiego - na razie pisany wspólnie z doświadczonym dziennikarzem.O czym napisał Michał ? Zachęcam do lektury!

IMIENINY ks.DYREKTORA

Imieniny Dyrektora wspólnoty salezjańskiej to od czasów ks.Bosko dzień szczególny, nazywany Dniem Ojca. W naszej wspólnocie będziemy go przeżywać w środę - 31 marca.Zapraszamy na mszę św. o godz.7.15( sala gimnastyczna) - niech to będzie wyraz naszej wdzięczności dla ks.Ryszarda Woźniaka.Życzenia złożymy Solenizantowi w czasie świątecznego spotkania o godz.11.50 na sali gimnastycznej.

Warszawska Syrenka 2010

W tegorocznym konkursie recytatorskim będziemy mieli swoją reprezentację...

DialNet Masters - jesteśmy w półfinałach!

Wszystkie nasze drużyny zakwalifikowały się do ogólnopolskich półfinałów Olimpiady DialNet Masters. Nasz "Mecz Mastersów" już 21.04 w Warszawie.
Gratulacje i powodzenia!

Szachy i dzieci

Z radością możemy przyznać, że nasi milusińscy rozwijają skrzydła. Kolej na szachy!
Nauczyciel wyróżnił dwóch uczniów i wytypował ich do zawodów.

DZIEŃ OTWARTY DLA KANDYDATÓW DO PODSTAWÓWKI

Zapraszamy rodziców i dzieci na spotkanie informacyjne w poniedziałek 29 marca o godz.18.00.Przyjmujemy tylko siedmiolatki. Szkoła bez opłat czesnego!!!.Składanie dokumentów do 17 kwietnia.Więcej w zakładce rekrutacja.

"Śpiewające konkursy"

Zobacz , kto będzie reprezentował nasze szkoły.....

Kolejny sukces recytatorski Alka Dembowskiego z kl. I SLO

Alek Dembowski zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Moniki Chrystoph. Uroczysta Gala i spotkanie z poetką już we wtorek o godz. 10.00 w MDK. Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alternatywne losy bohaterów "Opium w rosole"...

Lekcje języka polskiego w pierwszej klasie gimnazjum dają możliwość twórczego przeżywania lektury.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratuluję.

Znane są wyniki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Dwunastego marca w siedzibie Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim odbył się etap powiatowy turnieju pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

SOS dla modelarni.

Ósmego marca w poniedziałek w trakcie zebrania rodziców z nauczycielami, grupa uczniów wraz z opiekunem przeprowadziła akcję promocyjną swojego koła. Celem było zapoznanie szerszej grupy osób z projektem ekopojazdu.

Szkolna Droga Krzyżowa

Zwyczajem lat ubiegłych tegoroczni maturzyści, czyli klasa III liceum wraz z wychowawcą zapraszają wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły, absolwentów i sympatyków na szkolną Drogę Krzyżową w piątek 19.03.2010 r. o godz. 17:00 w sali nr 2 w budynku A.

Nauczycielskie nadzieje

Już stało się tradycją, że wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu grupa nauczycieli z mińskich i okolicznych szkół zbiera się na wspólnej modlitwie. 6 marca o godzinie 15.00 rozpoczął się Dzień Skupienia dla Nauczycieli. W tym roku ponownie swoje drzwi otworzyli im księża Salezjanie

DialNet Masters - wszyscy grają dalej!

Wszystkie nasze drużyny przeszły do II etapu on-line.
Powodzenia w dalszych zmaganiach!

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

    W dniu 12 marca 2010 roku odbędzie się kolejny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

II WEWNĄTRZKLASOWY TURNIEJ TAŃCA

Uczniowie gimnazjum i liceum będą mogli pokazać swoje umiejętności taneczne zdobyte na lekcjach tańca. Każdy może zatańczyć to, "co mu w duszy gra" o dowolnej tematyce.

Nasza szkoła znowu w Unii Europejskiej !

Po raz kolejny zgłosiliśmy nasze gimnazjum do udziału w konkursie "Moja szkoła w Unii Europejskiej- edycja Powrót do szkoły".

Logia 2010

Wczoraj (3.03) Aleksander Ogonowski z klasy II gimnazjum wziął udział w zawodach drugiego etapu konkursu informatycznego LOGIA10 (nie obyło się bez przygód:). Wyniki poznamy 12 marca.

DialNet Masters

W najbliższy poniedziałek 5 naszych zespołów (2 licealne i 3 gimnazjalne) wystartuje w pierwszym etapie on-line konkursu DialNet Masters.
Powodzenia!

Gimnazjalista z klasą.

W dniu dzisiejszym 3-osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w organizowanym przez Gimnazjum w Cegłowie konkursie "Gimnazjalista z klasą".

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy

Pierwsze koty za płoty...
Nasi milusińscy zdobywają doświadczenie
i chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich.

Olimpiada Teologii Katolickiej

Do etapu diecezjalnego zakwalifikował sie Dominik Gaładyk z kl. I SLO.
Gratulujemy !!!