Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


Pomagamy hospicjom

Sobota, 23 stycznia 2010 r.
Już po raz drugi w niedzielę 14 lutego w ramach akcji "Pomagamy hospicjom", dzięki uprzejmości ks. Dariusza Walickiego w parafii Narodzenia NMP w Mińsku zorganizowano wielką kwestę. Przez cały dzień po mszach św. kwestowało 19 osób - nauczyciele, ich rodziny i uczniowie, absolwenci SLO i SG oraz pracownicy i wolontariusze hospicjów. Hojnym ofiarodawcom wręczali ulotki i foldery, informujące o hospicjach i wolontariacie.
Zebrane fundusze przekazano Hospicjum Domowemu Caritas w Mińsku i Hospicjum stacjonarnemu w Wołominie, prowadzonemu przez Księży Orionistów. Do niego trafiają chorzy z Mińska i okolic . Zebrano 9 600 zł. - po 4 800 zł. dla każdej placówki. W Mińsku za ten dar serca zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, balkoniki, materace antyodleżynowe a szczególnie nowoczesne łóżko z pilotem za ok. 3 tys.
Kazania na wszystkich mszach głosił dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie ks. dr Dariusz Czupryński, orionista. Mówił o idei pracy hospicyjnej ( hospicjum to znaczy gościnność) cytował Alojzego Orione, który powtarzał, że „chory to pan, a jego opiekun to sługa”. Dziękował nam i chórowi z "Chemika" za pomoc i wizyty w Wołominie. Był tez do dyspozycji, gdyby ktoś z parafian chciał porozmawiać
Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
R.Bakuła