Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


styczeń 2010 (znalezionych aktualności: 24)

Hospicjum to też życie

Już po raz drugi młodzież z „Chemika „ i od „Salezjanów” ofiarowała swój czas chorym i potrzebującym. W niedzielę 31 stycznia kilkudziesięcioosobowa grupa uczniów odwiedziła Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, prowadzone przez Księży Orionistów

PRZY HERBATCE Z BABCIĄ I Z DZIADKIEM

To był dzień pełen wzruszeń.

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" - rozstrzygnięcie.

Pomagamy hospicjom

Już po raz drugi w niedzielę 14 lutego w ramach akcji "Pomagamy hospicjom", dzięki uprzejmości ks. Dariusza Walickiego w parafii Narodzenia NMP w Mińsku zorganizowano wielką kwestę. Przez cały dzień po mszach św. kwestowało 19 osób - nauczyciele, ich rodziny i uczniowie, absolwenci SLO i SG oraz pracownicy i wolontariusze hospicjów. Hojnym ofiarodawcom wręczali ulotki i foldery, informujące o hospicjach i wolontariacie.

REKRUTACJA - rok szkolny 2010/2011

ZAPRASZAMY!!!! do klas pierwszych naszych szkół. Wszystkie trzy placówki (szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum) będą w roku szkolnym 2010/2011 szkołami publicznymi czyli BEZ OPŁAT CZESNEGO. Do kl.I podstawówki przyjmujemy tylko siedmiolatki. Bliższe informacje na temat wymaganych dokumentów i zasad rekrutacji w sekretariacie i już niebawem na naszej stronie.

Lekcja w kinie

W czwartek 28 stycznia uczniowie klas I i II liceum wezmą udział w lekcji w kinie.Zbiórka pod kinem o 8.05.Powrót na 5 godz.lekcyjną.

NIECH ŻYJE BAL!!!

Zgodnie z tradycją nasi milusińscy bal karnawałowy mają zaliczony.

NOWY ROK – NOWY KONKURS ( HISTORYCZNY)

Od poniedziałku (18.01.2010) do piątku (29.01.2010) na tablicy obok sali gimnastycznej znów pojawią się zadania dla uczniów gimnazjum i liceum zainteresowanych historią Powstania Styczniowego.

Jubileuszowy Bal Studniówkowy już za nami, a teraz już tylko 100 dni do matury...

16 stycznia bieżącego roku odbył się Jubileuszowy Bal Studniówkowy tegorocznej klasy maturalnej Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Maz.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

Weź udział w turnieju:

„Młodzież zapobiega Pożarom”.


Zapraszam uczniów gimnazjum i liceum do wzięcia udziału w turnieju.
Prestiż, dyplomy, nagrody na każdym etapie.

Pomoc humanitarna dla ofiar trzęsienia ziemi na Haiti

Polska Akcja Humanitarna włączyła się w pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.
Pomagaj z PAH!

Uroczystość św. Jana Bosko

Dnia 24 stycznia 2010 roku - w niedzielę będziemy obchodzić doroczną Uroczystość ku czci św.Jana Bosko. Rozpocznie ją Msza św. odprawiona na sali gimnastycznej o godzinie 11.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i przyjaciół szkół salezjańskich.

Nietypowa szkolna kolęda

"Po kolędzie " chodził w środę 13 stycznia ks. Dyrektor. Odwiedził uczniów wszystkich klas na godzinach wychowawczych.

15 stycznia 2010 wyjście na lodowisko

15 stycznia 2010 o godz.13.40 klasa 3 gimnazjum...

ZEBRANIE RODZICÓW KL II SLO Z WYCHOWAWCZYNIĄ

Zebranie rodziców klasy II SLO z wychowawczynią podsumowujące semestr I odbędzie się dnia 26.01.2010r. o godz.19.30 w sali nr 13, budynek B.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

Wszystkich miłośników tańca i dobrej zabawy zapraszamy na Dyskotekę Karnawałową w dniu 26.01.2010r. (wtorek) godz.18.00-21.30, sala nr 5, budynek B. Wstęp 1zł.

SUKCES DIANY WĄNTRUCH !!!!

Diana zakwalifikowała się do eliminacji wojewódzkich II Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza".Gratulujemy zarówno uczennicy, jak i opiekunowi - p.J.Maguzie!!!

RADA PEDAGOGICZNA

Dnia 21 stycznia o godz.17.00 - Rada Pedagogiczna- klasyfikacja i podsumowanie wyników dydaktyczno-wychowawczych w I semestrze.

Zebrania rodziców

W piątek 22 stycznia odbędą się zebrania rodziców - podsumowanie I półrocza. O godz.18.00 spotkania z wychowawcami w klasach. ZAPRASZAMY!

Próbny egzamin gimnazjalny

Od środy do piątku uczniowie klasy III piszą próbny egzamin .Życzymy powodzenia!!!!

Opłatek absolwentów

Zgodnie z tradycją, w dniu 10 stycznia (niedziela) 2010 r. odbyło się spotkanie opłatkowe absolwentów Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum w Mińsku Maz.

ZAPRASZAMY DZIECI

Zapraszamy Milusińskich w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzinami na Spotkanie Noworoczne, które odbędzie się w niedzielę - 17 stycznia. Rozpoczynamy o godzinie 11.30 Mszą Świętą dla dzieci, po której odwiedzi nas MIKOŁAJ. Zachęcamy do włożenia strojów karnawałowych . Gwarantujemy miło spędzony czas i dobrą zabawę.

Dialnet Masters - eliminacje szkolne

Podobnie jak w ubiegłym roku startujemy w konkursie wiedzy o Internecie Dialnet Masters. Dziś (20.01) odbyły się eliminacje szkolne, które wyłoniły reprezentację naszych szkół.

Wyjazd do T.Wielkiego

Wyjazd do T.Wielkiego na balet "Tristan"- sobota, 9 stycznia 2010 r. godz. 17.30 spod szkoły. Przewidywany powrót - ok. godz. 22.30.