Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


wrzesień 2009 (znalezionych aktualności: 30)

Wyjazd do Teatru Buffo

Wyjazd na "Metro " -zbiórka pod szkołą o godz.14.25, wyjazd 14.30 - planowany powrót ok.godz.19.00. Opieka:ks.Marek, p.R.Bakuła, p.E.Kaska.

Dyskoteka

Z okazji Dnia Chłopaka zapraszamy w środę 30 września na dyskotekę. Bawimy się w sali nr 5 w budynku B od 17.00 do 21.00. Każdy uczeń (uczennica) może zaprosić jednego gościa.Konieczne są okazanie legitymacji i opłata 1zł. Życzymy miłej zabawy !!!

,,Szkoła Humanitarna" to brzmi dumnie

„Szkoła Humanitarna” to zaszczytny tytuł, który w poniedziałek 14.09.2009r. otrzymało Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim. Niełatwo zapracować na takie wyróżnienie i nieliczne szkoły na nie zasłużyły. Społeczność salezjańska z Mińska Mazowieckiego aktywnie pracowała w roku szkolnym 2008/2009, realizując liczne działania w ramach projektu zaproponowanego placówkom oświatowym przez PAH, aby ów tytuł otrzymać.

Trzy imiona Opieki Bożej - Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Kościół katolicki obchodzi w dniu 29 września święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, którym w dziejach zbawienia Bóg polecał rożne misje do wypełnienia.

Zebranie rodziców klasy II liceum

Zebranie rodziców klasy II liceum z wychowawcą odbędzie się w najbliższy wtorek - 29.09.2009 r. o godzinie 18.00 w budynku B, w sali nr 13

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Tematy na ustną maturę z j. polskiego - można ściągnąć plik.

Certyfikat otrzymania tytułu "Szkoła Humanitarna"

Fundacja "Polska Akcja Humanitarna" przyznaje niniejszy certyfikat

ZESPOŁOWI SZKÓŁ SALEZJAŃSKICH W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Wizyta p. Janiny Ochojskiej w naszej szkole - zobacz, jakie słowa do nas skierowała!

W minionym roku szkolnym 2008/2009 realizowaliśmy projekt "SZKOŁA HUMANITARNA", we współpracy z PAH. Nasza szkoła otrzymała tytuł "Szkoła Humanitarna". Jednocześnie znaleźliśmy się wśród trzech placówek uznanych za najlepsze: 14 września tytuł wręczyła nam osobiście pani Janina Ochojska - Prezes Zarządu Fundacji. Zobacz, jakie słowa do nas skierowała!

Zebranie rodziców klasy III liceum

Zebranie rodziców klasy III liceum z wychowawcą odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 28.09.2009 r. o godzinie 18.00 w budynku B.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE

z Pawłem Zuchniewiczem - autorem książek o Janie Pawle II
21 października (środa), godz. 14.00
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim

MIŃSKIE DNI PAPIESKIE

Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim, Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim oraz Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej serdecznie zapraszają do udziału w mińskich obchodach
IX DNIA PAPIESKIEGO
pod hasłem
Jan Paweł II – Papież Wolności

Festiwal Nauki - Warszawa 2009

24.09.2009r. klasa III AG weźmie udział w zajęciach pt. "Wewnętrzni strażnicy organizmu" na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Na obcowanie z prawdziwą nauką wyjeżdżamy we czwartek po pierwszej godzinie lekcyjnej.

RADA PEDAGOGICZNA

Przypominamy, że najbliższe posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się we wtorek, 6 października o godz. 17.00.

Pierwsze zebranie rodziców

Zbliża się termin pierwszego w bieżącym roku szkolnym zebrania rodziców. Zapraszamy w piątek 25 września. Najpierw o godz. 18.00 zebranie ogólne z ks. Dyrektorem w sali gimnastycznej, później spotkania z wychowawcami w klasach.

Maturzyści na Jasnej Górze, czyli IX Forum Młodzieży Szkół Katolickich

Pod hasłem: „O miłości mówią świadkowie” na Jasnej Górze odbyło się IX Forum Młodzieży Szkół Katolickich. Brało w nim udział prawie 2 tys. osób z niemal 500 istniejących w kraju katolickich placówek oświatowych. Klasa III SLO pod opieką ks. Jarosława Jastrzębskiego i wychowawczyni - p. Renaty Makos również uczestniczyła w tym spotkaniu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Jedziemy na wycieczkę...

Klasa III SLO i czworo uczniów z klasy II SLO wyjeżdża w dniach 20.09 - 22.09.2009r. na wycieczkę do Zakopanego. Opiekę sprawują: p. Ewelina Kaska i p. Renata Makos. Życzymy miłego pobytu w górach i niezapomnianych wrażeń!

Projekt SZKOŁA HUMANITARNA - NADANIE TYTUŁU

14 września gościliśmy w naszej szkole panią Janinę Ochojską - szefową fundacji Polska Akcja Humanitarna. Z jej rąk otrzymaliśmy certyfikat "Szkoła Humanitarna" - zwieńczenie projektu realizowanego przez nas w roku szkolnym 2008/09.

Najświętszej Maryi Panny Bolesnej - wspomnienie obchodzone 15 września

Jest rzeczą niezaprzeczalną, że Maryja wiele wycierpiała jako Matka Zbawiciela. Nie była tylko biernym świadkiem cierpień Pana Jezusa, ale miała w nich najpełniejszy udział. Jest nie do pomyślenia nawet na płaszczyźnie samej natury, aby matka nie doznawała cierpień na widok syna. Maryja cierpiała jak nikt na ziemi z ludzi. Zdawała sobie bowiem sprawę z tego, że Jej Syn jest Zbawicielem rodzaju ludzkiego. Przez wspomnienie Maryi Bolesnej uświadamiamy sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która - jak nikt inny - była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

14 września Kościół obchodzi święto Podwyższenia Krzyża św.

Święto Podwyższenia Chrystusowego Krzyża pobudza nas do refleksji nad tajemnicą, jaką kryje w sobie Krzyż Zbawiciela. Znak krzyża czynimy w bardzo wielu okolicznościach naszego życia duchowego. Tym znakiem rozpoczynamy i kończymy modlitwy. Czynimy go także na początku i na końcu Mszy św. Nie zapominajmy o nim rozpoczynając podróż. Zawsze starajmy się wykonywać święty znak krzyża starannie i z szacunkiem, ponieważ jest to znak naszego zbawienia. Przypomina nam, że zostaliśmy odkupieni przez śmierć Jezusa, która dokonała się na Krzyżu. Na drzewie krzyża dopełniło się największe dzieło miłości, zbawienie każdego, bez wyjątku człowieka. Widok Krzyża jest nam bliski. Zostaliśmy wychowani w szacunku wobec krzyża. Widzimy go najpierw w naszych domach, kościołach i w wielu, wielu innych miejscach. Nosimy go również na piersiach.

Wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Polski, dzieci, młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza

W piatek 18 września przypada liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży. Wszystkim, którzy służą przy ołtarzu, składamy z okazji patronalnego święta życzenia wytrwałości i obowiązkowości w codziennej służbie Panu.Jest to jednocześnie Święto Inspektorii Warszawskiej,której patronuje św.Stanisław Kostka.Zapraszamy na mszę św. o godz.7.15 do kaplicy szkolnej.

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

Używane podręczniki można kupić (sprzedać) na szkolnym kiermaszu w środę od 8.00- 12.00 i w czwartek od 10.00 - 15.00. Zapraszamy na każdej przerwie do pokoju pani pedagog w budynku A. Podręczniki należy wycenic i podpisać.

8 września - Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

W polskiej tradycji ludowej Matka Boża, której pamiątkę narodzenia obchodzimy 8 września, jest postrzegana jako patronka jesiennych siewów i dlatego nazwano Ją Siewną.
W dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny polecajmy Bogu naszych rolników i ich ciężką pracę, a także za przykładem św. Józefa zaprośmy Maryję wraz z Jej Synem do naszego życia, polecając siebie oraz nasze rodziny Jej przemożnej opiece.

Salezjańska rodzina powiększyła się

Od nowego roku szkolnego 2009/2010 obok liceum i gimnazjum otworzyła podwoje Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa im. św. Dominika Savio. Naukę w klasie I rozpoczęło dziewiętnaścioro dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni pani Katarzyny Aleksiejuk.

ZAPROSZENIE

Zapraszamy całą wspólnotę szkolną
na Mszę św.
z okazji 25 rocznicy ślubów zakonnych
ks. Dyrektora Ryszarda Woźniaka.
W Jego intencji będziemy modlić się
we wtorek 15 września o godz. 7.15
w kaplicy szkolnej.

KONKURS HISTORYCZNY

Już dziewięcioro uczniów naszego gimnazjum bierze udział w konkursie historycznym i zdobywa nowe wiadomości o wojnie obronnej Polski we wrześniu 1939 roku. A niektóre pytania wcale nie są łatwe... Wręcz przeciwnie, wyszukanie informacji o długości granicy II Rzeczpospolitej z III Rzeszą wymagało dużego wysiłku i wybrania właściwej odpowiedzi spośród kilku możliwości.

Zbiórka nakrętek

W związku z licznymi Waszymi pytaniami pragniemy poinformować, że zbiórka nakrętek w naszej szkole trwa nieprzerwanie. Nakrętki są potrzebne i to bardzo.
Przypominamy, że można przynosić plastikowe nakrętki po napojach, opakowaniach chemicznych (szamponach, płynach do prania itp...) Plastikowe korki lub zatyczki mogą przynosić wszyscy do specjalnych pojemników ustawionych przy dzrzwiach wejściowych w obu budynkach.
Zbiórka organizowana jest dla osób czekających na wózki inwalidzkie. Więcej informacji o Stowarzyszeniu Żoliborskim możecie przeczytac na stronie www.dom-rodzina-czlowiek.org

Konkurs dla gimnazjalistów „II WOJNA ZACZĘŁA SIĘ W POLSCE ”

DRODZY GIMNAZJALIŚCI

ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE pt. „II WOJNA ZACZĘŁA SIĘ W POLSCE”. KONKURS BĘDZIE TRWAŁ PRZEZ CAŁY WRZESIEŃ DO DNIA 6 PAŹDZIERNIKA.

Stypendia Dyrektora SLOiG

Uczennice Aleksandra Tomaszewska z klasy Ia SLO i Marta Czerniec z klasy Ia SG uzyskają stypendium Dyrektora SLOiG w I semestrze roku szkolnego 2009/2010.
Gratulujemy i zachęcamy do naśladowania w dobrem.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Nasz uczeń z klasy III SLO - Mateusz Rossa otrzyma Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uzyskał najwyższą średnią ocen w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w roku szkolnym 2008/2009. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Plan lekcji

Na stronie został już umieszczony aktualny plan lekcji. Jeśli ktoś zauważyłby jakąś pomyłkę w tym planie, prosimy o kontakt z p. Bareją.