Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


lipiec 2009 (znalezionych aktualności: 9)

ROCZNICA ŚMIERCI śp.Michała Kozuby

Msza św. w drugą rocznicę śmierci śp.Michała Kozuby odbędzie się w piątek 31 lipca o godz. 8.00 w kaplicy szkolnej.

SEKRETARIAT W WAKACJE

W dniach 29 lipca - 10 sierpnia sekretariat szkoły będzie nieczynny .

Wakacje w mieście

Ponad 60 dzieci otoczyli swoją opieką podczas tegorocznych wakacji (29.06-11.08) Salezjanie z Mińska Mazowieckiego. Zorganizowania opieki nad maluchami podjął się kolejny raz lubiany przez wszystkich ks. Jarosław, zaś codzienną pieczę sprawowali w swym wolnym czasie pracownicy Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego. Wspierali ich, bawiąc się z dziećmi i animując zajęcia, uczniowie i absolwenci gimnazjum oraz liceum a także studentka pedagogiki, odbywająca praktykę.

Zmarła Mama p.J.Wiktorowicz

Dziś - 14 lipca zmarła mama pani Jadwigi Wiktorowicz. Polecajmy Zmarłą Bogu, otoczmy modlitewnym wsparciem panią Jadzię oraz jej rodzinę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 18 lipca o godz. 12.00 w kościele pw. Maryi Matki Kościoła w Sulejówku przy ul. Żeromskiego 18.

PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ - HISTORIE RODZINNE

Zapraszam uczniów liceum do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie. Praca (esej, film, audycja radiowa) ma być odpowiedzią na pytania: " Jak spotkanie z Janem Pawłem II wpłynęło na losy mojej rodziny?", "Jaki realny wpływ miał pontyfikat Jana Pawła II na przebieg moich rodzinnych losów?". Termin nadsyłania prac mija 30 września. Dodatkowe informacje na stronie www.wigry.org. oraz na tablicach ogłoszeń w szkole.

Pozdrowienia z Suwalszczyzny

Przez kilka ostatnich dni miałam okazję poznać atrakcje turystyczne Suwalszczyzny. Wspaniała przyroda,życzliwi gospodarze - czego można chcieć więcej? Pozdrawiam serdecznie całą wspólnotę szkolną i życzę wszystkim równie udanego wypoczynku. Zdjęcia można obejrzeć w fotogalerii.

Aby zdążyć...

Wakacyjne leniuchowanie zdarza się także nam. Zbieraliśmy się od pierwszego dnia obozu rowerowego w Bornem Sulinowie, by przekazać najserdeczniejsze pozdrowienia dla wszystkich, którzy pracują, są na urlopie, a tu zaglądają - jednym słowem, całej wspólnocie szkolnej.

LUNP - co to takiego ?

Tytułowy skrót to nazwa Letniego Uniwersytetu Nauczycieli Polonistów, na który składa się cykl wykładów i warsztatów organizowanych dla nauczycieli języka polskiego już po raz drugi przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli . Szkolenie( w fachowej nomenklaturze forma doskonalenia zawodowego) odbyło się w pierwszym tygodniu wakacji w dniach 22 – 25 czerwca w Warszawie
Ja brałam udział w zajęciach po raz pierwszy i z całą pewnością nie ostatni.

Jasnogorska "rada pedagogiczna"

Już po raz 72 na Jasnej Górze zebrała się szczególna „rada pedagogiczna”.
W dniach 1 – 2 lipca odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców. Wzięło w niej udział około 8 tysięcy pedagogów (najliczniej była reprezentowana archidiecezja lubelska – ok. tysiąc pielgrzymów). Z naszej diecezji warszawsko – praskiej wyruszyły dwa autokary – około 100 osób wraz z ks. Mariuszem Lechem, diecezjalnym duszpasterzem nauczycieli