Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


czerwiec 2009 (znalezionych aktualności: 36)

WYNIKI EGZAMINU MATURALNEGO

Absolwenci liceum i nauczyciele mogą odetchnąć z ulgą. Wszyscy tegoroczni maturzyści SLO w liczbie 24 zdali egzamin maturalny. Gratulujemy!!! Teraz rekrutacja na studia i...dorosłe życie. Trzymamy za Was kciuki i zapraszamy do zawsze Waszej szkoły.

WIELKI SUKCES GIMNAZJALISTÓW !!!

„Moja szkoła w Unii Europejskiej - VII edycja”
Program edukacyjny Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej
W tym roku naszą szkołę, czyli Salezjańskie Gimnazjum im. św. Jana Bosko w Mińsku Mazowieckim reprezentowali uczniowie (Aleksander Dembowski, Maciej Gańko oraz Mateusz Sikorski z klasy III) wraz z opiekunem p. Robertem Gałązką. Wynikiem naszej ciężkiej pracy było zajęcie trzeciego miejsca w województwie. Spośród ponad 160 nadesłanych prac to właśnie naszą doceniło jury.

DZIEŃ PATRONA BŁ. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO

W naszej szkole 17.06.2009 roku odbyły się uroczystości z okazji dnia Patrona Liceum bł. Augusta Czartoryskiego.

Już PÓŁKOLONIE!

W najbliższych dniach odbędą się półkolonie "Lato z Jankiem Bosko 2009" dla dzieci i młodzieży. Turnusy twają:
I - od 29. 06 do 04.07. 2009r
II - od 06. 07 do 11.07. 2009r
Planowe zajęcia trwają od godziny 9.00 do 15.00

Laureatki Konkursu Plastycznego

Na szkolny konkurs "Kapliczki Polskie" wpłynęło 21 prac. Profesjonalne jury, złożone z nauczycieli Liceum Plastycznego wyróżniło prace uczennic z klasy I gimnazjum. Oliwia Szanajca zajęła I miejsce, II - Joanna Kiełczykowska, III- Elwira Leszczyńska. GRATULUJEMY!!!

SZKOLNY DZIEŃ SPORTU - PODSUMOWANIE

W dniu 15.06.2009 r. po Nabożeństwie Czerwcowym i spotkaniu z przedstawicielem Stowarzyszenia Ormian odbył się Dzień Sportu. Młodzież Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego brała aktywny udział we wszystkich konkurencjach.


NAGRODY DLA NAUCZYCIELI

Troje nauczycieli zostało wyróżnionych za szczególne zaangażowanie w pracę dydaktyczno- wychowawczą w roku szkolnym 2008/2009. Nagrody otrzymali: p. Karolina Jackiewicz, p. Teresa Baranowska, p. Robert Gałązka. Ksiądz Dyrektor docenił zarówno entuzjazm młodości, jak i doświadczenie. GRATULUJEMY NAGRODZONYM!!!

Pozdrowienia z wakacji

Zachęcamy wszystkich uczniów, ich rodziców, pracowników naszych szkół, a także sympatyków do przesyłania swoich mailowych kartek z wakacyjnych szlaków (krótka informacja + zdjęcia). Zamieścimy je na stronie internetowej szkoły. Proszę przesyłać je na szkolny adres e-mail: szkoly-minsk@salezjanie.pl

WAKACYJNE ŻYCZENIA ks. DYREKTORA

"Za dobrych czasów liczyłem wakacje według ilości ognisk,
liczyłem wakacje według ilości nocy przespanych pod namiotem"
. (Jan Paweł II)

Zbliżają się długo oczekiwane wakacje. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania. Wielu z Was będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej Ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze, wieczory spędzone przy ognisku, niebo usiane gwiazdami, zasłuchane w radosny śpiew młodych ludzi, noce spędzone pod namiotem - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wspomnieniami młodości. Część z Was pozostanie w domu – wierzę, że i w najbliższej sercu okolicy odkryjecie wiele ciekawych miejsc, do których zawsze będzie powracać.
Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, pracownikom i sympatykom szkoły,by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Powróćcie cali, zdrowi i wypoczęci, aby z jeszcze większym zapałem zabrać się do realizacji swoich życiowych celów
.

Ks. Ryszard Woźniak


Dzień Kultury Ormiańskiej

w ramach projektu "Szkoła Humanitarna" zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Macieja Bohosiewicza, przedstawiciela Ormian w Polsce, z Fundacji Ormiańskiej. 18.06 odwiedził naszą szkołę i opowiedział o historii i kulturze Ormian. Jego wykład ilustrowała prezentacja multimedialna.
Bardzo dziękujemy za to spotkanie!

W naszej szkole, przy sali gimnastycznej można jeszcze zobaczyć małą wystawę na temat Ormian w Polsce, m.in. zdjęcia znanych osobistości pochodzenia ormiańskiego. Zapraszamy.

Podsumowanie wyników nauczania - koniec roku szkolnego 2008/2009

Przedstawiamy najlepszych uczniów Salezjańskiego Gimnazjum i najlepszych uczniów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GIMNAZJALIŚCI W CZERWIŃSKU

W dniu 10 czerwca 2009 roku klasy III z gimnazjów salezjańskich całej Inspektorii Warszawskiej zjechały do Czerwińska, aby wspólnie spędzić ostatnie chwile przed zakończeniem nauki i poznać siebie nawzajem. W sumie w uroczystościach wzięło udział sześć szkół i ponad dwieście osób. Program obejmował przedstawienie „Tam, gdzie spadają anioły”, zwiedzanie ogrodów i kościoła pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny oraz „Drogę Krzyżową”ze św. Pawłem z Tarsu w tymże kościele. Uroczystość zakończył poczęstunek i ok. 17.00 wróciliśmy do Mińska.

OFERTA KULTURALNA

Wyjazd na kultowy musical "METRO" do T.Buffo! 28 września 2009 r., poniedziałek godz. 16:00 (spod SLO o 14:30).Bilety po 45 zł + ok.10zł przejazd.Przewidywany powrót ok. 18:30.Zgłoszenia i zaliczkę przyjmuje do 15 września p.R.Bakuła.ZAPRASZAM!!!!

DZIEŃ SPORTU

Rozpoczynamy o godzinie 9.00 spotkaniem uczniów Gimnazjum i Liceum na sali gimnastycznej, gdzie odbędzie się Nabożeństwo Czerwcowe a tuż po modlitwie spotkanie z Ormianinem.
Około godz. 10.00 rozpoczęcie zabaw sportowych oraz pokaz tańca.

Występ Marylii Szopy na XV Jubileuszowym Parafialnym Festynie Rodzinnym w Siennicy

W niedzielę 14 czerwca 2009r. na terenie Zespołu Szkół w Siennicy odbył się Festyn Rodzinny. W programie były różnego rodzaju konkursy i konkurencje sportowe oraz zabawy i pokazy tańca.

Obchody święta Bożego Ciała w White Eagle

Niezależnie co robisz, pamiętaj kim jesteś.

DZIEŃ PATRONA BŁ. AUGUSTA CZARTORYSKIEGO

Dzień Patrona bł. Augusta Czartoryskiego

WYPRAWKA DLA PIERWSZAKA

UWAGA !!! Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do klasy I szkoły podstawowej. Na tzw "wyprawkę pierwszaka" składają się następujace przybory szkolne:kliknij,żeby przeczytać całośc.Życzymy miłych zakupów!!!

Noc w szkole.

Wieczór i noc z 6 na 7 czerwca 2009r. należały do Koła Biologicznego i wszystkich chętnych gimnazjalistów, których udało się nam namówić do udziału w biwaku na terenie szkoły.

RADY PEDAGOGICZNE

Przypominam o posiedzeniach Rady Pedagogicznej - we wtorek 16 czerwca o godz. 17.00 klasyfikacja, w piątek - 19 czerwca o godz. 16.00 - Rada Plenarna, na której należy przedstawić sprawozdania z pracy dydaktyczno- wychowawczej w roku szkolnym 2008/2009. Obecność obowiązkowa.

Zakończenie roku szkolnego

     W czwartek 18 czerwca o godz. 18.00 odbędzie się w naszej szkole Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2008/2009.
     Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

Wrześniowy kiermasz używanych podręczników

W pierwszych dniach września zorganizujemy kiermasz używanych podręczników. Można je przynieść do p. pedagog. Wszystkie książki trzeba podpisać i wycenić.

72 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców -Jasna Góra - 1-2 lipca 2009

" Wychowanie to dzieło miłości" - to hasło tegorocznego spotkania pedagogów z całej Polski.Zamieszczamy program pielgrzymki.

Przedszkolaki u Salezjanów

Czerwiec jest miesiącem ,w którym dużo uwagi poświęcamy najmłodszym.31 maja,z okazji Dnia Dziecka, gościliśmy maluchy z zaprzyjaźnionych rodzin.Dzieci aktywnie uczestniczyły w niedzielnej,"dziecięcej"Mszy Świętej a następnie,po przerwie i słodkim poczęstunku,obejrzały przedstawienie "Czerwone Kapturki"przygotowane przez naszych gimnazjalistów.Na koniec wszyscy chętni prezentowali swoje zdolności recytatorskie i muzyczne, nagradzani brawami i upominkami.
Na tym zabawy nie kończymy - już planujemy następne spotkania.

WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO

Znane już są wyniki egzaminu gimnazjalnego. Część matematyczno - przyrodnicza 34,68 pkt. (średnia w powiecie 27,83), (średnia w kraju 26,03). Część humanistyczna - 38,52 pkt. (średnia w powiecie 33.90), (średnia w kraju 31,67). Język angielski 41,4pkt. Osiągnięte przez naszych uczniów wyniki w skali staninowej są na poziomie bardzo wysokim. GRATULUJEMY wyników zarówno uczniom i ich rodzicom, jak i nauczycielom!!!

UWOLNIĆ KSIĄŻKĘ!

Chcesz znaleźć ciekawą książkę?
Przyjdź od 15 do 18 czerwca do biblioteki szkolnej
Organizujemy akcję "dawania" i "brania" książek.


Moje miasto we wspomnieniach rodziców - praca Moniki Wocial wysłana na konkurs literacki

Ta praca została wyróżniona w Salezjańskim Konkursie Międzyszkolnym pt. "Moje miasto - jestem dumny,że tu mieszkam".

Czy znam swoje miasto?

Zdawało nam się, że znamy Mińsk Mazowiecki. Przecież położony jest w centrum Polski, między Warszawą a Siedlcami. Stąd pochodzą nasi rodzice, większość z nas urodziła się w tutejszym szpitalu rejonowym. Codziennie przemierzamy mińskie ulice w drodze do szkoły. Zauważamy nowe sklepy, zakłady kosmetyczne, wiemy, gdzie pójść na lody, a gdzie zjeść dobrą pizzę. Rzadko kiedy zagłębiamy się w historię rodzinnych stron.

Koncert mińskich zepołów

W najbliższy piątek, 5 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy na koncert mińskich zespołów. Chcemy upamiętnić 30. rocznicę I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny i 20. rocznicę przemian demokratycznych w Polsce i Europie. Przy tej okazji odbędzie sie uroczyste otwarcie ronda im. mecenasa Jana Mizikowskiego - działacza niepodległościowego i lokalnego społecznika. Zapraszamy na korty na Serbinowie przy ul. Dąbrówki, obok nowego ronda. Współorganizatorami tego koncertu są nasi uczniowie z klasy III ag.

Kulturomaniak 2009-WYRÓŻNIENIA

W Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbyła się trzecia edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Kulturomaniak 2009. Naszą szkołę reprezentowała silna grupa gimnazjalistów. W dwóch kategoriach: teatr i taniec zdobyliśmy wyróżnienia grupowe i indywidualne: Kółko Teatralne za przedstawienie "Czerwone Kapturki", Hubert Michelis za rolę "Wilka" w tej bajce i Maryla Szopa za taniec jazzowy.Wręczenie nagród(oprócz dyplomów dostaliśmy odtwarzacz DVD) odbyło się 7 czerwca na festynie w Mrozach.

Zdjęcia z wycieczki

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki klas I i II gimnazjum i I liceum w naszej fotogalerii.

Wizyta w przedszkolu

Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca odwiedziliśmy Przedszkole Miejskie nr 6. Szkolny Teatr zaprezentował przedstawienie "Czerwone Kapturki". Aktorzy i widzowie dobrze się bawili.

Czerwiec – miesiąc pełen... Serca

Maj w kościelnej tradycji poświęcony jest Matce Bożej. Maryja nie chce jednak „skupiać” całej uwagi ludu Bożego na sobie. Wiedzie go bowiem do swojego jedynego Syna. Dlatego też czerwiec poświęcony jest Jezusowi Chrystusowi, którego właśnie w tym czasie czcimy w sposób szczególny w nabożeństwach dedykowanych Jego Najświętszemu Sercu. Jest ono – jak nauczał papież Leon XIII – „symbolem i żywym obrazem nieskończonej miłości” Jezusa do wiernych.

"Serce Jezusa dobroci i miłości pełne... - nabożeństwa czerwcowe

Nabożeństwo czerwcowe ma swoją bogatą historię. Pomysłodawczynią poświęcenia miesiąca czerwca czci Serca Jezusowego była wychowanka jednego z paryskich klasztorów. Nazywała się Aniela de Sainte-Croix. Pewnego dnia dziewczynka po przyjęciu Komunii świętej pomyślała sobie, że skoro maj poświęcony jest Matce Bożej, to dobrze będzie, gdy czerwiec zostanie ofiarowany Sercu Jezusowemu. Podzieliła się pomysłem z wychowawczynią i koleżankami, którym pomysł ten bardzo się spodobał. Przychylnie byli nastawieni do niego również przełożona klasztoru oraz biskup miejsca.

"Kulturomaniak 2009-taniec"

W Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Kulturomaniak 2009". Nasza szkoła brała udział w dwóch kategoriach artystycznych: teatr i taniec. Konkurs przedstawień teatralnych odbył się w poniedziałek, 25 maja a pokazy taneczne - 28 maja. Naszą szkołę reprezentowala silna grupa gimnazjalistów.

Wyróżnienie dla Maryli Szopy

Maryla Szopa - uczennica klasy I gimnazjum, otrzymała za taniec jazzowy wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży" Kulturomaniak 2009".Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!