Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


maj 2009 (znalezionych aktualności: 28)

Tak mało zabrakło...

Dnia 17.04.2009 r. odbył się w "Macierzance" I Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum. Wzięło w nim udział 35 uczniów kl. II gimnazjum z terenu całego powiatu. Nasze gimnazjum reprezentowało czterech uczniów: Anna Dróżdż, Kacper Kalinowski, Marcin Wiktorowicz i Jan Włodarczyk. Wśród nich Marcin Wiktorowicz uzykał największą liczbę punktów i zajął IV miejsce. Zabrakło tylko trzech punktów, żeby trafić do pierwszej trójki. Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej!

PODSTAWÓWKA - ZEBRANIE ORGANIZACYJNE !!!

W najbliższy czwartek, 4 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy rodziców dzieci przyjętych do kl.I szkoły podstawowej na zebranie organizacyjne.

„Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź...”

To jedno z codziennych zawołań w mińskim Gimnazjum i Liceum Salezjańskim.
Towarzyszy nam prosto i zwyczajnie, od porannego „słówka”, gdy uczniowski i nauczycielski dzień zaczynamy od pacierza.
W maju - ubogaca się o wezwania obecne w Loretańskiej Litanii, czasami jedynie szeptane, na szkolnym korytarzu, kiedy indziej śpiewane przed figurą Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, ukochanej Pani św. Jana Bosko, Duchowego Ojca Zgromadzenia Salezjanów.

Wyróżnienie dla naszego koła teatralnego

W Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "Kulturomaniak 2009". Nasza szkoła bierze udział w dwóch kategoriach artystycznych: teatr i taniec. Konkurs przedstawień teatralnych odbył się w poniedziałek, 25 maja. Nasi aktorzy - otrzymali wyróżnienie za przedstawienie "Czerwone Kapturki". Gratulujemy zarówno gimnazjalistom, jak i p.T.Baranowskiej.

Wyróżnienie dla Huberta Michelisa

Hubert Michelis - uczeń klasy III gimnazjum, otrzymał wyróżnienie za rolę wilka w przedstawieniu "Czerwone Kapturki", w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Dzieci i Młodzieży "Kulturomaniak 2009". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs Przyrodniczy

Nasze gimnazjum reprezentuje Daniel Zagórski kl.II, który wykonał pracę plastyczną pt."Ja - drzewo ".Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!!!

Konkurs o żywieniu

Trwa szkolny konkurs dotyczący racjonalnego odżywiania i aktywnego trybu życia.Biorą w nim udział uczniowie gimnazjum. Ich zadaniem jest wykonanie plakatu lub albumu dotyczących tematu konkursu. Prace należy oddać p. J. Miąsek do 2 czerwca.

Wycieczka do Stegny

W dniach 11-14 maja 2009r odbyła się wycieczka klas II, III gimnazjum i I liceum wraz z opiekunami do Stegny.
Zwiedzaliśmy Zamek w Niedzicy, latarnię morską w Krynicy Morskiej,Zamek w Malborku, obóz koncentracyjny w Sztutthofie, Gdańską starówkę , Oceanarium w Gdyni oraz byliśmy na molo w Sopocie. Wieczory spędzaliśmy miło na dyskotece i przy ognisku. Nie zabrakło również spacerów brzegiem morza czy gier zespołowych na piasku.
W drodze powrotnej odwiedziliśmy zaprzyjażniona szkołę salezjańską w Ostródzie. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogaci w nową wiedzę o poznanych miejscach.

REKRUTACJA DO GIMNAZJUM

Do końca maja można składać dokumenty do Salezjańskiego Gimnazjum.Zapraszamy uczniow klas VI. Szczegółowe informacje znajdują sie w zakładce rekrutacja.

Pielgrzymka gimnazjalistów

Uczniowie klasy III wezmą udział 3 czerwca w pielgrzymce do Czerwińska. Gimnazjaliści ze szkół z Inspektorii Warszawskiej będą dziękować Maryi - Pani Mazowsza za wszystkie otrzymane łaski.

Akcja "SCHODY" - "kropla do kropli.."

Mamy o 358,6 zł więcej - czyli w sumie 5313,1 zł ( stan z poniedziałku 22 czerwca). To wynik ofiarności obecnych na Mszy św. kończącej rok szkolny. Darczyńcom serdecznie dziękujemy i zapewniamy o włączeniu do mszy św. sprawowanych w intencji dobrodziejów naszych szkół w Mińsku Mazowieckim. Jeśli jeszcze ktoś chciałby wspomóc akcję "Schody", prosimy przesyłać wpłaty na konto bankowe gimnazjum bądź liceum z dopiskiem "schody" lub można też wpłacić w sekretariacie. Serdeczne Bóg zapłać!

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PANDA 2009"

Przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PANDA 2009" organizowanego dla uczniów gimnazjów. Nasi uczniowie pisali test z chemii i matematyki.

Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2009"

Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach przesyła wyniki uczestników Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2009". Jednocześnie informujemy, że laureatem XVIII edycji konkursu został Dawid Waszczuk z Zespołu Szkół w Sarnakach.

Wakacje w Londynie

W dniach 11-19.08.2009 organizowany jest z Biurem Podróży ATAS obóz językowy w Londynie. Koszt wyjazdu 1650 zł + Ł70/80. Dokumenty oraz szczegółowy program znajdują się w załącznikach. Więcej informacji udziela również p. Ewa Ogorzelska. Zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z ofertą.

Konkurs FOX rozstrzygnięty

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX rozstrzygnięty. Najlepszymi w naszej szkole okazały się Joanna Czerwieniec, uczennica klasy IAg i Magdalena Mikiciuk z klasy IA LO. Gratulujemy.

Wyjazd do Teatru Wielkiego

Przypominam o wyjeździe 28 maja w czwartek do T. Wielkiego na balet "Bajadera". Zbiórka pod szkołą o godz. 17.25 - planowany powrót ok. godz. 23.00.

SUPERGIMBUS 2009

Już po raz trzeci w murach Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim gościli najzdolniejsi gimnazjaliści naszego powiatu. W bieżącym roku 15 maja do walki o tytuł Najlepszego Gimnazjalisty Powiatu Mińskiego zgłosili się przedstawiciele osiemnastu gimnazjów (z Siennicy, Żakowa, Jeruzala, Halinowa, Wielgolasu, Sulejówka, Mrozów, Latowicza, Dobrego, Stojadeł, Kałuszyna, Pustelnika, Dębego Wielkiego, Huty Mińskej oraz Mińska Mazowieckiego – Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej, Gimnazjum Miejskiego nr 2 i 3 oraz Gimnazjum Salezjańskiego).

Maj - miesiąc Matki Bożej

Maj od niepamiętnych czasów poświęcony jest czci Matki Bożej. Kiedy wszystko w przyrodzie kwitnie, pachnie i śpiewa, zwracamy się do Matki Jezusowej. To jest tak, jak w rodzinie. Kiedy człowiek jest jeszcze dzieckiem i przeżywa okres, który potem z perspektywy lat będzie nazywał najpiękniejszym czasem życia, okres dzieciństwa - wtedy pierwszą i najbliższą, kochającą nade wszystko osobą jest dla niego matka.
Podobnie jest w maju. Cała przyroda przeżywa jakby odnawiające się dzieciństwo. Człowiek poddaje się urokowi tego miesiąca i jest to najlepszy moment, by pomyśleć o Matce nas wszystkich - Maryi.

Nowenna do Maryi Wspomożycielki

Ksiądz Bosko często powtarzał: Zaufajcie Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda! Nie były to tylko pobożne słowa czy gołosłowne życzenia. Sam ksiądz Bosko namacalnie doświadczał w swoim życiu interwencji Maryi Wspomożycielki i dzięki Niej dokonywał wielu cudów.

SUPERGIMBUS 2009 - WYNIKI

Tytuł "Najlepszego Gimnazjalisty" Powiatu Mińskiego zdobył Michał Modras- uczeń Gimnazjum w Halinowie. Drugie miejsce zajął Sebastian Antosiewicz - uczeń z Gimnazjum w Wielgolesie , a trzecie miejsce uzyskała Agnieszka Monika Sabak z Gimnazjum w Jeruzalu.
Nagrodę Burmistrza dla Najlepszego Gimnazjalisty miasta Mińsk Mazowiecki otrzymała Eliza Bartnicka z Gimnazjum Miejskiego nr 3.

Gotowanie po salezjańsku – czyli slow food zamiast fast food

Pierwszaki gotują i świetnie im to wychodzi! przeczytaj

Angielskie słowo food to jedzenie, żywność, a fast znaczy szybko, pośpiesznie. I taka właśnie jest nasza codzienność - żyjemy i jemy w pośpiechu, w sposób nieprzemyślany.
Gorąca kanapka w barze na rogu, dania odgrzewane w mikrofalówce stają się codziennością.

Zapominamy, jak miło można spędzić czas na wspólnym gotowaniu, delektować się posiłkiem – to i przyjemne i zdrowe! (...)


Spotkanie Rady Rodziców

W najbliższy poniedziałek 18 maja o godz.17.00 kolejne zebranie Rady Rodziców.Zapraszamy do pokoju nauczycielskiego w budynku A.

DLA NAJMŁODSZYCH

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Początek o godz.11.30 w niedzielę 31 maja - Msza św.(krótka dla dzieci), po niej teatrzyk i inne atrakcje. Zapraszamy rodziny naszych obecnych i przyszłych uczniów, absolwentów, ich przyjaciół i znajomych oraz wszystkich sympatyków szkół salezjańskich w Mińsku.

Uroczystość Wspomożycielki Wiernych

W niedzielę 24 maja będziemy obchodzić doroczną Uroczystość Maryi Wspomożycielki Wiernych.Zapraszamy uczniów, rodziców, pracowników i wszystkich sympatyków szkół salezjańskich w Mińsku na mszę św. o godz.11.30.

Dzień Wdzięczności Mamom

We wtorek 26 maja w naszej wspólnocie szkolnej będziemy obchodzić Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie MAMY wraz z rodzinami na spotkanie. Rozpocznie je Nabożeństwo Majowe o godz. 18.00 przy kapliczce.

Festyn w Ignacowie czyli jak się integrować

Pod hasłem „Dzień radości i zabawy” 10 maja br. odbył się w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ignacowie k/Mińska Mazowieckiego doroczny festyn.

Podziękowanie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Ignacowie

Dyrekcja i wychowankowie składają serdeczne podziekowania dla Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego za pomoc i współpracę w przeprowadzeniu Festynu Rodzinnego w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Ignacowie, w dniu 10 maja 2009 r. Wspolnie spędzony czas i dobra zabawa sprzyjały integracji i wzajemnemu poznawaniu się.

Kilka rad dotyczących skutecznego uczenia się i powtarzania

Wszyscy prędzej, czy później spotykamy się z tematem lub dziedziną wiedzy, która nas przerasta, nie interesuje, męczy. W takim przypadku, dobrze jest znać kilka sprawdzonych sposobów na poradzenie sobie z negatywnie przez nas postrzeganą partią materiału.