Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


kwiecień 2009 (znalezionych aktualności: 30)

Libros Lege Konkurs Głośnego Czytania

W dniu 29.04.2009 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyły się kwalifikacje do drugiej edycji Read Loud Contest - Konkursu Głośnego Czytania. Nasze szkoły reprezentowały: Aleksandra Mazińska z trzeciej klasy gimnazjum i Magdalena Mikiciuk z klasy pierwszej liceum.

Wizyta studentów UKSW

Studenci Wydziału Pedagogiki UKSW chcą poznać szkołę salezjańską.Spotkają się z nauczycielami i uczniami,dowiedzą się, jak pracujemy ze zdolnymi uczniami, jakie projekty realizujemy w bieżącym roku szkolnym, zwiedzą szkołę.Może niektórzy z nich za kilka lat trafią do nas jako nauczyciele lub szkolni pedagodzy.

Najlepsi maturzyści 2009

Zobacz osiągnięcia maturzystów Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bł. Ks. Augusta Czartoryskiego!!!

DEBIUTY DZIENNIKARSKIE

W roli dziennikarzy prasowych debiutowali tym razem nauczyciele:p.A.Sumińska i p.J.Wiktorowicz.Ich artykuły ukazały się w gazecie samorządowej "MIM" i w "Nowym Dzwonie". GRATULUJEMY!!!

Pożegnanie maturzystów

"Tyle razem dróg przebytych, tyle ścieżek przedeptanych..."
Zwykle mówimy - "co ma swój początek, ma i swój koniec". Niestety, dotyczy to również kolejnych etapów kształcenia. Rozpoczynając naukę w liceum, wchodzimy w świat bardziej dorosłych ludzi. Pełni niepewności, ale i nadziei patrzymy w przyszłość. Po trzech latach wypełnionych godzinami spędzonymi nad książką, pochłonięci zajęciami szkolnymi, rywalizacją sportową, wycieczkami, uciechami szkolnymi przychodzi pora, by podjąć decyzję - dokonać wyboru, na najbliższą przyszłość a często na całe życie, wybrać kierunek studiów. I w takiej właśnie chwili pożegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki z klasy trzeciej, którzy w dniu 24 kwietnia 2009 r. odebrali świadectwa ukończenia szkoły.


"Witaj Majowa Jutrzenko"

W VI edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej gimnazjum reprezentować będą : Aleksander Dembowski z kl. III i Maryla Szopa oraz Maciej Bocheński z klasy I.Przesłuchania półfinałowe już we wtorek - 28 kwietnia. TRZYMAMY KCIUKI!!!

SUKCES MAĆKA GAŃKI

W Powiatowym Konkursie Ortograficznym II miejsce zajął uczeń III klasy gimnazjum - Maciej Gańko.GRATULUJEMY !!!!

Rejonowe Zawody Drużyn Ratowniczych

W środę 29 kwietnia o godz.12.00 w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się Rejonowe Zawody Drużyn Ratowniczych. Wystartowała w nich 5-osobowa drużyna z kl. II SLO w składzie: D. Nalazek(kapitan), M. Rossa, M. Borkowska,K. Witeska i K. Przyczka.Zajęliśmy 4 miejsce.GRATULUJEMY!!!

Klasa II SLO w Muzeum Ziemi Mińskiej

W poniedziałek 27 kwietnia klasa II SLO odwiedzi Muzeum Ziemi Mińskiej.Obejrzymy wystawę drzeworytów japońskich "Ulotne płatki wiśni".Wyjście ze szkoły o godz. 11.50. Powrót na 7 lekcję. Opieka p. R. Bakuła, p. R. Makos

„PAMIĘĆ NIECH MIESZKA W DRZEWIE …”

Dzień 20 kwietnia 2009 roku był szczególnym dniem we wspólnocie salezjańskiej. W obecności zaproszonych Gości, obchodziliśmy Dzień Katyński, zakończony posadzeniem Dębu Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do wzięcia udziału w Młodzieżowym Konkursie o Rozwoju Międzynarodowym.

"SUPERGIMBUS 2009"

Dyrekcja Salezjańskiego Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim organizuje 15 maja o godz.12.00 III edycję konkursu na Najlepszego Gimnazjalistę powiatu mińskiego pod hasłem: „Supergimbus 2009”. Prosimy o potwierdzenie udziału w konkursie do dnia 11 maja 2009 r.


Uwaga! Nagroda główna - LAPTOP!!!


ZAPRASZAMY! (więcej informacji po kliknięciu w tytuł wiadomości)

MSZA DLA UCZNIÓW KL.III GIMNAZJUM

Wszystkich uczniów kl.III gimnazjum i ich rodziców zapraszamy w dniach egzaminów (22-24 kwietnia) na msze św. o godz.8.00 do kaplicy szkolnej.

Wszystkie nasze drużyny w półfinale.

Wszystkie cztery nasze drużyny startujące w konkursie wiedzy o Internecie DialNet Masters awansowały do półfinału. W II etapie on-line w kategorii gimnazjalnej zajęliśmy w naszym okręgu miejsca 1 i 4, zaś w kategorii ponadgimnazjalnej 1 i 6. Warto dodać, że w konkursie startowało 3867 drużyn z całej Polski podzielonych na 14 okręgów. Nasze półfinały już 23 kwietnia.

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W najbliższy wtorek (21 kwietnia) odbędzie się test wchodzący w skład eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

XV Targi Wydawców Katolickich

Serdecznie zapraszam na XV Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 17 – 19 kwietnia 2009 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych nr 62 w Warszawie, przy ul. Św. Bonifacego 10.

Reperezntujemy szkołę w "PITAGORASIE"

17 kwietnia 2009 r. uczniowie klasy II a Salezańskiego Gimnazjum - Marcin Wiktorowicz, Kacper Kalinowski, Jan Włodarczyk i Anna Dróżdż reprezentować będą naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym "PITAGORAS" organizowanym przez Gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. Życzymy powodzenia!

Spotkanie Rady Rodziców

W najbliższy poniedziałek 20 kwietnia o godz.17.00 kolejne zebranie Rady Rodziców. Zapraszamy do sali nr 1 w budynku A.

"Poznajmy się"

Spotkania z psychologiem i pedagogiem dla kandydatów do klasy I szkoły podstawowej (dzieci i rodziców) odbędą się w poniedziałek 20 kwietnia od godziny 15.30 do 18.00 w budynku A. ZAPRASZAMY !!!

Zebranie rodziców

Zapraszam na spotkanie z wychowawcami i konsultacje z nauczycielami w dniu 20 kwietnia 2009 r.
O godz. 18.00 - 18.15 spotkanie z wychowawcami, a bezpośrednio po nim konsultacje z nauczycielami liceum i gimnazjum.

Czuwanie maturzystów

W dniach 15 -16 04. 2009 r. na Jasnej Górze maturzyści ze szkół salezjańskich Inspektorii Warszawskiej(w tym klasa III SLO pod opieką ks.Marka ip.M.Królik) wezmą udział w całonocnym czuwaniu przed obliczem Częstochowskiej Pani.

Wiosenna oferta kulturalna

Zapraszam na balet " Bajadera " do Teatru Wielkiego. Piękne kostiumy, oryginalna i egzotyczna (hinduska) scenografia to atuty przedstawienia. Wyjazd 28 maja (czwartek) o 17.30 spod szkoły. Planowany powrót godz. 23.00. Bilety - 46 zł + 10 zł przejazd. Zgłoszenia i zaliczka - do 8 maja u p. Bakuły. ZAPRASZAM!!!

Dzień Katyński

Szkolne Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej odbędą się w poniedziałek 20 kwietnia. Rozpocznie je o godz.8.00 msza św. Po krótkim programie edukacyjnym w przyszkolnym parku posadzimy Dąb Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

ŻYCZENIA DLA HOSPICJUM

Podopiecznym Hospicjum Domowego Caritas w Mińsku przkazaliśmy wraz z życzeniami kartki świąteczne wykonane przez uczniów klas I i II gimnazjum.Kwota jałmużny wielkopostnej to 545 zł.( w tym 150 zł. zebrane w Zespole Szkół w Stojadłach ).Pieniadze przekażemy do hospicjum w Wołominie.Wszystkim dziękujemy za ofiarność i pomoc.

DialNet Masters II etap online

Wszystkie cztery nasze drużyny startujące 31.03 i 1.04 w I etapie on-line konkursu wiedzy o Internecie DialNet Masters zakwalifikowały się do II etapu i w dniach 7-8.04 rozwiązywały kolejny test, na którego wyniki niecierpliwie czekamy (mają pojawić się dziś).

WARSZTATY Z TRENERAMI PAH!

W ramach projektu Szkoła Humanitarna do naszej szkoły zaproszeni zostali trenerzy Polskiej Akcji Humanitarnej.
7 kwietnia poprowadzili warsztaty dla uczniów. O 8.00 wyświetlona została na sali gimnastycznej prezentacja multimedialna, następnie uczniowie pracowali w grupach z trenerami PAH.
Warsztaty były szansą na poznanie tematyki humanitarnej, ale również na poznanie siebie nawzajem. Ciekawym doświadczeniem była praca uczniów różnych szkół, wspólnie nad wyznaczonymi przez trenerów zadaniami.
Kliknij,żeby przeczytać więcej.

Wystawa w "Plastyku"

Gimnazjaliści z kółka plastycznego obejrzą dziś wystawę prac dyplomowych
uczniów mińskiego Liceum Plastycznego.P.J.Bajorek zaprasza także wszystkich chętnych - zbiórka w sali nr 1 o godz.14.30.

Lekcja na Strzelnicy

Jutro 7 kwietnia lekcja przysposobienia obronnego odbędzie się na strzelnicy sportowej.

SUKCES HUBERTA WILKA

Hubert Wilk - uczeń kl.III SLO zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie Geograficznym "Geomaniak ".GRATULUJEMY !!!!

ROCZNICA ŚMIERCI śp.T. JACKOWSKIEJ

W środę 8. kwietnia minie I rocznica śmierci śp.Teresy Jackowskiej.Zapraszamy na mszę św. o godz.7.15 do kaplicy szkolnej.