Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


marzec 2009 (znalezionych aktualności: 25)

IV ROCZNICA ŚMIERCI JP II

Dniem szczególnej pamięci będzie 2 kwietnia. Zapraszamy do kaplicy szkolnej na mszę św.o godz.7.15. Pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele św.Antoniego spotkamy się o godz.8.00. Złożymy kwiaty i zapalimy znicze. Po powrocie do szkoły obejrzymy przygotowany na tę okazję program artystyczny. W naszych uroczystościach wezmą udział uczniowie i nauczyciele z "papieskich" gimnazjów z Mińska i z Huty Mińskiej

KONKURS BIBLIJNY

We wtorek 21 kwietnia odbył się etap diecezjalny XIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. II miejsce zajęła Aleksandra Tomaszewska uczennica klasy I SLO.
Finał odbędzie się 8 i 9 czerwca w Niepokalanowie.Trzymamy kciuki!!!

Światowy Dzień Wody w naszej szkole


Woda jest bezcennym surowcem, bez którego niemożliwe jest życie.

Nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody, który przypada na 22 marca.

Mleko w szkole!

Samorząd Uczniowski już od dłuższego czasu waha się z wprowadzeniem mleka do szkoły. Po długich i wyczerpujących naradach jednogłośnie Rada Samorządu orzekła. Będzie Mleko!!!

22 marca – Światowy Dzień Wody - 22 marca – Światowy Dzień Wody - 22 marca – Światowy Dzień Wody

W ramach projektu Szkoła Humanitarna przyłączamy się do Kampanii Wodnej PAH.
Przygotowana została wystawa na temat dostępu do wody w Sudanie Południowym i Darfurze oraz oszczędzania wody w domu i szkole. Zapraszamy również do zakupu „gadżetów wodnych” PAH: breloczki-kropelki (5zł/szt).
Wiecej o akcji w tej aktualności...

Nietypowa lekcja

Dnia 6 marca 2009r. jedna z grup uczniów klasy II LO miała bardzo nie- typową lekcję języka niemieckiego.

Podziękowanie z Hospicjum Domowego CARITAS

"Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela" (Jan Paweł II)

CARITAS Diecezji Warszawsko - Praskiej składa wyrazy serdecznego podziękowania Ks. Ryszardowi Woźniakowi, Pani Renacie Bakule oraz Uczniom Salezjańskiego Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim za zorganizowanie i uczestnictwo w kweście na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS, z której środki przeznaczone zostały na zakup koncentratora tlenu - urządzenia przenośnego umożliwiającego podawanie tlenu pacjentom w warunkach domowych.

Robimy kartki świąteczne i pisanki...

Dekorowanie kartek czy pisanek jest ulubionym zajęciem dzieci i popularnym hobby dorosłych. Chcąc rozwijać zainteresowania, klasy I i II gimnazjum na lekcjach plastyki i techniki wykonały oryginalne kartki świąteczne oraz pisanki.
Metod zdobienia świątecznych kartek czy pisanek jest bardzo dużo, jedne techniki są bardzo proste inne wymagają wprawy, czasu i cierpliwości. Udało nam się zainspirować dzieci i młodzież do twórczego traktowania jaj i nadania im niezwykłego wyglądu. Zachęcamy wszystkich do zabawy z kolorem, fakturą oraz poruszenia wyobraźni.Oryginlne kartki - pisanki trafią wraz z życzeniami do podopiecznych hospicjów w Mińsku i Wołomini Zobacz galerię prac w zakładce fotogaleria.

DZIEŃ SKUPIENIA DLA NAUCZYCIELI

Dnia 28 marca ,w sobotę o godzinie 15.00 zapraszamy nauczycieli z dekanatów mińskich na spotkanie w budynku SLO przy ul.Kościuszki 27.
Program zamieszczony w kalendarium.

REKRUTACJA DO LICEUM ! REKRUTACJA DO LICEUM !

W roku szkolnym 2009/2010 przyjmujemy uczniów do dwóch klas : HUMANISTYCZNEJ i MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNEJ z poszerzoną informatyką. SLO bedzie szkołą publiczną - bez opłat czesnego.Składanie dokumentów do 19 maja. Szczegółowe zasady przyjęcia kandydatów znajdują się w zakładce rekrutacja.

KONKURS TANECZNY

Taneczne konkursy wewnątrzklasowe. Każdy może "wyginać śmiało ciało". Nagrody dla wszystkich tancerzy. Życzymy powodzenia:)

11 marca 2009 roku odbyła się XXXII edycja konkursu
"Młodzież zapobiega pożarom"

Wszyscy dzielnie walczyli o jak najlepsze miejsca. Nasze szkoły reprezentowane były przez sześciu uczniów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy z SLO był Dorian Nalazek, któremu do podium zabrakło pięć punktów. Jeszcze bliżej podium była Asia Czerwieniec w kategorii szkół gimnazjalnych - zabrakło jej tylko trzy punkty.

Gratuluję

Program Artystyczny Samorządu z okazji Dnia Kobiet

W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił zmienić tradycyjne obchody Szkolnego Dnia Kobiet, na swój niecodzienny sposób!

DialNetMasters - wyniki eliminacji

Znane są już wyniki dzisiejszych szkolnych eliminacji do III edycji konkursu DialNetMasters. Reprezentować nas będą po dwie drużyny z gimnazjum i liceum.

Zaproszenie do wspólnej modlitwy

W piatek 13.03.2009 o godzinie 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową, która w zależności od pogody odbędzie się na terenie szkoły lub w kaplicy.

Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa

Dzięki zgodzie Zarządu Miasta Mińsk Mazowiecki z dniem 1 września 2009 rozpocznie działalność nowa publiczna szkoła podstawowa. Uzupełni ona ofertę edukacyjną dla tych, którym bliskie jest wychowanie w oparciu o chrześcijański system wartości.
Szkoła bez opłat czesnego.

Pamiętajmy o Kobietach! - bądźmy dla nich czuli i życzliwi nie tylko 8 marca.

Międzynarodowy Dzień Kobiet od około wieku jest świętowany w dniu 8 marca. Na stałe wpisał się do kalendarza dni świątecznych, aczkolwiek w Polsce nigdy nie był dniem wolnym od pracy. Zwyczajowo w tym dniu mężczyźni powinni wręczać kobietom upominki i kwiaty. W okresie PRL w Polsce były to : goździk i rajstopy. Miłość i kwiaty, wspaniałe, barwne bukiety są bardzo często kojarzone z pięknym świętem, jakim jest dzień kobiet. Kobieta jest istotą delikatną jak kwiaty, mężczyźni powinni to docenić i w dniu święta kobiet otoczyć je szczególną opieką, podarować kwiaty, miłość. Słowa: kocham Cię są znane doskonale i cenione na całym świecie i bardzo pasują w tym dniu, tak jak śliczne kwiaty i bukiety.

Zaproszenie!

Samorząd Uczniowski ma zaszczyt zaprosić wszystkich uczniów na Interaktywny Program Artystyczny; z okazji Dnia Kobiet.

Geomaniak- II Powiatowy Konkurs Geograficzny

Mamy finalistę konkursu geograficznego- Hubert Wilk awansował do finału Powiatowego Konkursu Geograficznego.

Konkurs DialNet Masters

W najbliższy wtorek (10 marca) o godzinie 11:35 odbędą się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Internecie "DialNet Masters".

Międzyszkolny Konkurs dla Szkół Salezjańskich

Nasze szkoły reprezentowali : M.Wocial z kl.IIG (praca literacka) oraz licealiści - M.Jakubik , M.Andraka i A.Tomaszewska (fotografia). Ich prace zostały wysoko ocenione przez jury.Uczniom przyznano nagrody i wyróżnienienia. GRATULUJEMY !!!! Uroczyste podsumowanie konkursu w najbliższy weekend w Ośrodku Salezjańskim "Kaczory" koło Ostródy.

KONKURS ORTOGRAFICZNY

Zachęcam uczniów gimnazjum i liceum do udziału w Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Uczniowie będą pisać dyktando i rozwiązywać zadania sprawdzające znajomość reguł. Bliższe informacje u p.R.Bakuły.

Wyjście do kina

W czwartek 12 marca uczniowie gimnazjum i liceum obejrzą film "Popiełuszko". Zbiórka przed kinem "Światowid " o godz.8.00.Po zakończeniu filmu lekcje zgodnie z planem. Cena biletu - 11zł. Skarbnicy klas zbierają pieniądze do wtorku 10 marca i wpłacają do sekretariatu.

Rodzinna msza święta

Serdecznie zapraszamy 8 marca 2009 r. o godz. 11:30 rodziców uczniów obu tutejszych szkół, nauczycieli, innych pracowników oraz sympatyków ze swymi pociechami i wnukami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na mszę świętą. Eucharystia będzie sprawowana w kaplicy szkolnej.

Coś dla duszy...

Jednym z naszych salezjańskich zwyczajów są szkolne rekolekcje, w których uczestniczą tylko uczniowie i pracownicy mińskiego liceum oraz gimnazjum. W tym roku przypadły na ostatnie dni lutego (od 25 do 27). Myślą przewodnią tegorocznych zmagań duchowych było Miłosierdzie Boże.