Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


luty 2009 (znalezionych aktualności: 30)

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne ze św.Faustyną

W dniach 25, 26, 27 luty 2009 ks. Dyrektor poprowadził w naszych szkołach rekolekcje wielkopostne.

Rozważaliśmy Tajemnicę Miłosierdzia Boga.Jakie będą owoce tych dni? - zależy to od każdego z nas. Konkretny CZYN miłosierdzia to ofiary zebrane na tacę - 219 zł. które przekażemy na pomoc misjom.

POCHWAŁA ks. DYREKTORA SLOiG

Ks. dyrektor Ryszard Woźniak udzielił publicznej pochwały za udział dnia 18 stycznia 2009 r. w kweście charytatywnej, zorganizowanej w parafii Narodzenia NMP w Mińsku Maz.

Eliminacje zakończone 32 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Zgodnie z regulaminem konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" szkołę na szczeblu powiatowym reprezentować będą;

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
Dorian Nalazek
Kamil Przyczka
Marta Borkowska

W kategorii gimnazjów:

Marta Czerniec
Joanna Olga Czerwieniec
Karolina Piotrowska

"FOX" - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 3 marca 2009 r. o godz. 10:00 odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" . Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który zostanie przeprowadzony tego dnia w całym kraju. Test trwa 75 minut a uczestnicy mają do rozwiązania 30 zadań. Naszą szkołę reprezentować bedzie 7 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: DUCKS i LIONS.Życzymy powodzenia.

Wyjazd do teatru

Dnia 17 marca uczniowie klasy 1 LO jadą do teatru na przedstawienie w jęzuku angielskim pt."Something blue". Opieka p. Ewa Ogorzelska. Wyjazd pociągiem o godz. 8:08. Zbiórka na stacji PKP o godz. 7:50

"Gimnazjalista z klasą 2009 "

Nasze gimnazjum w konkursie organizowanym przez szkołę w Cegłowie reprezentowała 3- osobowa drużyna z klasy IIIG - A.Dembowski, M. Gańko i E.Wardach.Towarzyszyła im silna "grupa wsparcia" pod opieką ks.Jarka.W konkursie brało udział 13 gimnazjów - my zajęliśmy IV miejsce.GRATULUJEMY!!!

Konkurs EKOPLANETA

W najbliższy czwartek - 26 lutego odbędą się eliminacje w konkursie dla gimnazjalistów EKOPLANETA. Bliższe informacje u p.Joli Miąsek.

"ANTYGONA" - spektakl dla gimnazjalistów

W najbliższy piątek - 27 lutego- wszyscy uczniowie gimnazjum obejrzą w Miejskim Domu Kultury "Antygonę" Sofoklesa .Wyjście ze szkoły o godz.9.30, powrót na Mszę św. o godz.11.00.Opieka: p.M.Bochyńska, p.A.Sumińska, p.M.Szczęsna.

Ich liebe dich…

Walentynki – każda okazja jest dobra, żeby uczyć się języków obcych! :)

Junge Journalisten

Młodzi dziennikarze... po niemiecku :)

"Piękny dzień"

Dn. 21.02.2009 odbył się "IV Turniej Ministrancki" o puchar Dyrektora Szkół Salezjańskich. Ministranci już od godziny 9.00 rywalizowali na hali sportowej, by z jak najlepszym wynikiem wyjść z grupy w trzech kategoriach. Niestety, byli lepsi i ci przeszli do półfinałów, a później do finału. Najlepsi otrzymali puchar, a za miejsca 1-3 medale. W tym wszystkim nie zabrakło łez szczęścia, ale i rozczarowania. Szczegółowe wyniki w załączniku.

Podziękowanie z hospicjum

"...Czyńcie dobro zawsze, czyńcie dobro wszystkim, zła nigdy nikomu..."

Pacjenci, dyrektor i personel Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie przesyłają podziękowanie dla Pani Dyrektor Renaty Bakuły oraz młodzieży Salezjańskiego Gimnajum i Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim za anielski koncert wykonany dla pacjentów hospicjum. Ten dzień zostanie na długo w naszych sercach.

Siła kalorii

Tłusty Czwartek - ostatni czwartek przed Wielkim Postem (Środą Popielcową) rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. W ten dzień zwyczajowo objadamy się pączkami i faworkami. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w Tłusty Czwartek nie zje ani jednego pączka - nie będzie się mu wiodło. Polakom to chyba jednak nie grozi - co roku w Tłusty Czwartek przeciętny Polak zjada 2,5 pączka na głowę, a wszyscy Polacy w tym czasie pochłaniają ich prawie 100 mln.
Dziś nasi uczniowie zajadają się pysznymi pączkami, które otrzymali od państwa Gromulskich i od mamy Karola Ruszkiewicza - ucznia klasy I gimnazjum. Serdecznie dziękujemy!

MOJA SZKOŁA W UNII EUROPEJSKIEJ !!!

Nasza szkoła przystąpiła do VII edycji programu "Moja szkoła w Unii Europejskiej".

"HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE"

Pod takim hasłem w niedzielę 15 lutego b.r. w Parafii Narodzenia NMP w Mińsku zorganizowano kwestę. Ofiarność parafian przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zebraliśmy dziesięć tysięcy sto dwadzieścia jeden złotych i dwanaście euro. Kwota ta zasiliła konta dwóch placówek: Hospicjum Domowego Caritas w Mińsku (przy parafii św. Antoniego) oraz Hospicjum Stacjonarnego w Wołominie, prowadzonego przez Księży Orionistów. Właśnie do Wołomina są kierowani pacjenci z Mińska i okolic, którymi rodzina, z różnych powodów, nie może się opiekować.

Wtorkowe Spotkania Muzyczne

UKSW zaprasza na koncert poetycko-muzyczny zatytułowany "Potęga smaku", który odbędzie się 10 marca 2009 r. o godz. 18.00 w Auli im. Roberta Schumana w budynku Auditorium Maximum przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie. Wstęp wolny.

Intensywne treningi

Im bliżej turniej, tym intensywniej ministranci z mińska i okolic przygotowują sie do turnirju. Zgłoszonych jest 25 drużyn w trzech kategoriach, z 11 parafii. Rozlosowano już drużyny, szczegóły dotyczące poszczególnych meczy znajdują się w załączniku.

Niezwykła salezjańska niedziela

W niedzielne popołudnie 8.lutego bieżącego roku do szkoły przybyło wiele rodzin. O parking było trudniej niż co dzień pod dworcem PKP. Nic dziwnego. W Gimnazjum i Liceum Salezjańskim w Mińsku Mazowieckim trwało wielkie świętowanie, przełożone z powodu ferii na pierwszą niedzielę drugiego semestru.

W kierunku człowieka….

Oficjalnie do projektu „Szkoła Humanitarna” w Liceum i Gimnazjum Salezjańskim w Mińsku Mazowieckim przystąpiliśmy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2008/2009. Nie oznacza to wcale, że we wcześniejszych latach istnienia naszej placówki podobne treści i akcje nie były przeprowadzane. Na potrzeby innych otwieraliśmy przecież serca wielokrotnie, pamiętając o słowach Edwarda Stachury: „[…] Człowiek człowiekowi bliźnim! Z bliźnim się możesz zabliźnić!”

Spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem !

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim zaprasza na spotkanie autorskie z Wojciechem Kuczokiem, 12 lutego (czwartek) o godz.18.30 w sali kameralnej, wstęp wolny.

Dyskoteka walentynkowo - karnawałowa

Klasa II SLO zaprasza w czwartek 12 lutego 2009 r. na dyskotekę karnawałową. Bawimy się od godz. 18:00 do 21:00 w budynku A. Przyjdź i Ty i baw sie razem z nami:-)

KWESTA NA HOSPICJA

W ramach akcji pomagamy hospicjom w niedzielę 15 lutego w parafii Narodzenia NMP w Mińsku organizujemy wielką kwestę. Zebrane fundusze przekażemy Hospicjum Domowemu Caritas w Mińsku i Hospicjum stacjonarnemu w Wołominie. Po każdej mszy wolontariusze (uczniowie i nauczyciele SLOiG) będą zbierali pieniądze przeznaczone na ten cel.ZAPRASZAMY !!! - bliższych informacji udziela p. R. Bakuła.

Po feriach zostało wspomnienie...

Ferie zimowe z nartami i snowbordem we wspólnocie młodzieży szkół salezjańskich. Czytaj całość na stronie www.salezjanie.pl
Zdjęcia w fotogalerii

Olimpiada Teologii Katolickiej - etap szkolny

W kolejnej edycji olimpiady pod hasłem "Otoczmy troską życie" naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I liceum: Ola Tomaszewska, Ania Prytys, Marysia Wąsiewicz i Ewelina Komorek. Gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!!!

Podsumowanie wyników nauczania - rok szkolny 2008/2009 ( I semestr)

Zobacz osiągnięcia uczniów Salezjańskiego Gimnazjum im. św. Jana Bosko i Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bł. Ks. Augusta Czartoryskiego!!!

Stypendia Dyrektora SLOiG

Uczennice Agata Gańko z klasy IIIa SLO i Marta Czerniec z klasy Ia SG uzyskały stypendium Dyrektora SLOiG na semestr II roku szkolnego 2008/2009.
Gratulujemy i zachęcamy do naśladowania w dobrem.

Nasza trójka w USA.

3 lutego otrzymaliśmy e-maila od Marty Borkowskiej, uczennicy klasy II naszego liceum, która razem z Katarzyną Witeską i Maciejem Andraką
(z tej samej klasy) spędza drugi tydzień w Lacey, w Stanach Zjednoczonych. Ta wiadomość sprawiła nam dużą radość i pokazała, że nawet przez ocean jest między nami jakaś więź.

Uroczystość św.Jana Bosko

Dnia 8 lutego 2009 roku - w niedzielę będziemy obchodzić doroczną Uroczystość ku czci św.Jana Bosko. Rozpocznie ją Msza św. odprawiona na sali gimnastycznej o godzinie 12.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i przyjaciół szkół salezjańskich.

Akcja " Szkoła bez granic" - pobyt naszych uczniów w USA

W ramach akcji " Szkoła bez granic" troje naszych uczniów: Marta Borkowska, Maciej Andraka i Katarzyna Witeska z klasy drugiej liceum przebywają w USA, biorąc udział w wymianie uczniów.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PINGWIN 2008"

Przedstawiamy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego "PINGWIN 2008" organizowanego dla uczniów gimnazjów. Nasi uczniowie pisali test z chemii, języka niemieckiego i matematyki.