Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


grudzień 2009 (znalezionych aktualności: 16)

SZKOLNY OPŁATEK

W poniedziałek 21 grudnia 2009 roku odbyło się w salezjańskich murach spotkanie wigilijne. Wraz z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej atmosferze.

Pierwszy sukces koła Caritas!

Dnia 13 grudnia 2009 r. trzy uczennice naszej szkoły (Marysia Wąsiewicz, Ania Prytys oraz Iwona Chmielewska), a jednocześnie członkinie Szkolnego Koła Caritas przeprowadziły Kiermasz Świąteczny w Kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Łaski Bożej w Halinowie.

Wigilijny czar

Każdego roku czekamy na ten jeden, szczególny dzień. Wtedy po przedświątecznym zamieszaniu wszyscy zatrzymują się, spotykają z najbliższymi, aby podzielić się opłatkiem, złożyć serdeczne życzenia i wspólnie świętować Narodziny Dzieciątka.

Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli, czyli w poszukiwaniu sensu

W ostatnią przedświąteczną sobotę 19 grudnia, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim (czyli popularnym „Mechaniku”), odbył się kolejny już adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli i wychowawców.

Pomagamy hospicjom

Podopiecznym i pracownikom Hospicjum Domowego CARITAS z Mińska przekazaliśmy życzenia, przepiękne aniołki i karty świąteczne - wykonane przez uczniów klas pierwszych naszych szkół. Wszystkim, którzy zechcieli pomóc. DZIĘKUJEMY !!!

Szkolne Koło Caritas przy Salezjańskim Gimnazjum

Zobacz dokument zatwierdzający powstanie Szkolnego Koła Caritas przy Salezjańskim Gimnazjum im. Św. Jana Bosko w Mińsku Mazowieckim.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT LICEUM-WYNIKI !!!

Zakończył sie trwający ponad dwa tygodnie Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany dla dziewcząt z liceum. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w czwartek 17.12. na długiej przerwie o godz.11.30 w sali gimnastycznej.

Szkolne Koło Caritas przy Salezjańskim Liceum

Zobacz dokument zatwierdzający powstanie Szkolnego Koła Caritas przy Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim.

Mój dzień adwentowego skupienia

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia niosą nam wiele radości. Jednak, aby je przeżyć naprawdę głęboko, musimy zastanowić się nad dotychczasowym zachowaniem, a przede wszystkim podejściem do wiary. Nasza szkoła daje nam takie możliwości.

SUKCES MAĆKA GAŃKI

W Powiatowym Konkursie Ortograficznym II miejsce zajął uczeń I klasy liceum - Maciej Gańko. GRATULUJEMY !!!!

"ZAŚPIEWAM JEZUSKOWI"

W VIII Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Religijnych nasze szkoły reprezentują: D.Wąntruch i M.Szopa z gimnazjum oraz M.Zdanowicz, M.Rokicki i M.Stańczak z liceum . Uczennice i uczniów przygotował p.J.Maguza.

Wyróżnienie dla Marysi Wąsiewicz

M. Wąsiewicz z kl. II liceum zdobyła wyróżnienie w konkursie wiedzy w IV Powiatowym Dniu Promocji Zdrowia. Gratulujemy !!!!

miniWEIHNACHTSMARKT - czyli kiermasz bożonarodzeniowy w naszej szkole

Jeszcze tylko w poniedziałek( także przed Szkolnym Opłatkiem) uczniowie klasy 1 gimn. będą sprzedawać zebrane ozdoby choinkowe, kartki i inne świąteczne drobiazgi.ZAPRASZAMY!!!!

MIKOŁAJKOWE NIESPODZIANKI

Z dalekiej północy,
z zimowej krainy
przyjechał do nas
Mikołaj w odwiedziny.

Lekcja w kinie

Dnia 18 grudnia w piątek uczniowie gimnazjum wezmą udział w lekcji w kinie.Koszt-15zł. od ucznia-wpłaty do p.M.Samulika i p.M.Bochyńskiej (najpóźniej do czwartku 17 grudnia ).

Lekcja w Muzeum Narodowym

W najbliższy piątek 11 grudnia uczniowie klas I gimnazjum i liceum wezmą udział w lekcji muzealnej na temat sztuki starożytnej.