Salezjańskie Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim
Archiwum aktualności
Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
im. Ks. Augusta Czartoryskiego
i Salezjańskie Gimnazjum
im. Św. Jana Bosko

ul. Kościuszki 27
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel.: (25) 758-28-14

fax.: (25) 758-68-18

szkoly@salezjanieminsk.pl


styczeń 2009 (znalezionych aktualności: 31)

Uroczystość KSIĘDZA BOSKO

W uroczyste wspomnienie św. Jana Bosko (31 stycznia) wszystkim, którzy związani są z duchowością salezjańską, składamy jak najlepsze życzenia z darem pamięci w modlitwie - Salezjanie Księdza Bosko

Rada Pedagogiczna – wtorek 3 lutego godz.17.00 . Podsumowanie wyników dydaktyczno – wychowawczych w I semestrze

We wtorek 3 lutego o godz.17.00 kolejne posiedzenie Rady Pedagogicznej poświęcone podsumowaniu pracy w I semestrze. Zobacz kolejność obrad.

Ferie z Jankiem Bosko 2009

Nasza szkoła zorganizowała w dniach 19 - 24 stycznia 2009 r. półkolonie ze św. Jankiem Bosko. Pojedyncze dzieci lub grupki maluchów pukały do drzwi wejściowych budynku już przed 8:00, choć formalnie zajęcia w czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych prowadzone przez mińskich salezjanów rozpoczynały się dopiero o 9:00.

KONKURS WIEDZY OBYWATELSKIEJ I EKONOMICZNEJ

Do II etapu Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej dla gimnazjów zakwalifikowało się 6 uczniów z klasy III G. Są to: M.Gańko, A.Dembowski, M.Wilczewski, F.Halemba, M.Sikorski i L.Szanajca. Eliminacje rejonowe odbędą się 27 lutego w Warszawie GRATULUJEMY i TRZYMAMY KCIUKI !!!

"Małe, ale tętniące życiem ..." - podsumowanie semestru

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2008/2009, jak zawsze, w mińskich szkołach salezjańskich tętniło życie. Działo się bardzo dużo w naszej małej społeczności. Małej, bo liczącej jedynie sześć klas (trzy w gimnazjum – I AG, II AG i III AG oraz trzy w liceum – IA SLO, IIA SLO i IIIA SLO). Ten fakt sprawia jednak, że panuje wśród nas kameralna i rodzinna atmosfera, sprzyjająca wzajemnemu zrozumieniu, stworzeniu bliskich i przyjaznych relacji między ludźmi tworzącymi naszą wspólnotę.

HOSPICJUM TO TEŻ ŻYCIE „ - Z WIZYTĄ W WOŁOMIŃSKIM HOSPICJUM

W ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej "Szkoła Humanitarna" w mińskich, salezjańskich placówkach oświatowych w bieżącym roku szkolnym chcemy uwrażliwiać młodzież na problemy ludzi chorych, cierpiących.
W niedzielę 18 stycznia kilkunastoosobowa grupa uczniów odwiedziła Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie, prowadzone przez Księży Orionistów.

Bal dla pracowników, rodziców, absolwentów i przyjaciół szkół salezjańskich

W sobotę 14 lutego zapraszamy pracowników,rodziców,absolwentów i wszystkich sympatyków naszych szkół na walentynkowy
bal karnawałowy.Przewidywany koszt- 160 zł. od pary. Zgłoszenia i dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły do 7 lutego.(tel.7582814).

Okazjonalny konkurs fotograficzny...

Zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym związanym z zimowymi feriami. Kategorie zdjęć:
1. Najśmieszniejsze
2. Ludzie.
3. Przyroda.
Zdjęcia przesyłamy na mailowy adres szkoły. Wielkość pliku do 100 kb.
Termin nadsyłania prac do 6 lutego 2009 r.
Na zwycięzców czekają nagrody.

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w Polsce

Ekumeniczne modlitwy w kościołach różnych wyznań i refleksje nad wyzwaniami współczesnych wyznawców Chrystusa – to główne elementy nabożeństw, jakie w całym kraju odbywają się w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

MAŁE NAKRĘTKI = DUŻA POMOC

Jak można pomóc?
Nie wyrzucaj plastikowych nakrętek z opakowań po napojach, detergentach czy innych artykułach spożywczych.
Zbieraj je, a następnie przekaż Żoliborskiemu Stowarzyszeniu DOM RODZINA CZŁOWIEK.

Zebranie Rady Rodziców

W najbliższy piątek - 16 stycznia - kolejne spotkanie Rady Rodziców.Zapraszamy o godz. 17.00 do pokoju nauczycielskiego w budynku A.

"Nie może nas tu zabraknąć"

Mury szkoły dawno opuścili – zdali egzaminy maturalne, studiują, podjęli prace zawodową, założyli rodziny…….Wracają jednak co roku w drugą sobotę (lub niedzielę stycznia) do macierzystej Alma Mater na doroczne spotkanie opłatkowe

Rodzinny poranek u Salezjanów

Widok, który mogli zobaczyć przechodnie udający się na dworzec PKP lub PKS w niedzielne przedpołudnie 11 stycznia b.r. zaskakiwał i intrygował niejednego z nich. Na teren szkół salezjańskich przy ulicy Kościuszki 27 w Mińsku Mazowieckim licznie przybywały całe rodziny.

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu

16 stycznia (piątek)

odbędą się eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej pt.

"Młodzież zapobiega pożarom"


Trzech najlepszych uczniów z gimnazjum i trzech najlepszych uczniów z liceum będzie reprezentowało szkołę na szczeblu powiatowym, 11 marca 2009 r.

FERIE Z KSIĘDZEM BOSKO

Nasza szkoła organizuje w dniach 19 - 24 stycznia 2009 r. półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym.

Próbny egzamin gimnazjalny

Od środy do piątku uczniowie klasy III piszą próbny egzamin .Życzymy powodzenia!!!!

KOMPUTERY ZA TONERY - akcja trwa -

KOMPYTERY ZA TONERY - akcja trwa -

Nasza szkoła, tak jak i w tamtym roku, przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Komputery za tonery”. Przypominamy, że zbiórka kardridży trwa nadal, a kolejne paczki zostaną wysłane już niedługo do organizatora konkursu.
Zbierajmy zużyte kartridże!!! Koordynatorem akcji jest p. Robert Gałązka.

ZEBRANIE RODZICÓW

W najbliższy piątek 16 stycznia odbędą się zebrania rodziców - podsumowanie I semestru. O godz.18.00 spotkanie z ks.Dyrektorem na sali gimnastycznej, po nim z wychowawcami w klasach. ZAPRASZAMY!

Próbna matura

Od piątku do środy uczniowie klasy III SLO piszą próbną maturę z przedmiotów obowiązkowych. Jest to okazja do sprawdzenia, na jakim etapie są ich przygotowania do egzaminu oraz przećwiczenia obowiązujących procedur. Zatem powodzenia!!!!.

Rada Pedagogiczna

Dnia 15 stycznia o godz.17.00 - Rada Pedagogiczna- klasyfikacja i podsumowanie wyników dydaktyczno-wychowawczych w I semestrze.

Poloneza czas zacząć ... (zobacz fotogalerię)

"Bo coś w szaleństwach jest młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu. Co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu" (Leopold Staff)

Po prawie trzech latach nauki przyszedł wreszcie czas na zabawę. 10 stycznia 2009 r. o godz. 19:00 odbędzie się Bal Studniówkowy w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym. Życzymy udanej i pełnej niezapomnianych wrażeń zabawy do białego rana!

Bal karnawałowy dla dzieci

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym na spotkanie karnawałowe.Początek o godz.11.00 w niedzielę 11 stycznia - Msza św.(krótka dla dzieci),po niej zabawa, spotkanie z Mikołajem i inne atrakcje.Zapraszamy rodziny naszych obecnych uczniów,absolwentów ,ich przyjaciół i znajomych oraz wszystkich sympatyków szkół salezjańskich w Mińsku.

SZKOŁA HUMANITARNA

W naszej bibliotece szkolnej są dostępne materiały dotyczące tematyki projektu "Szkoła Humanitarna", m.in. ksiąźki, broszury, gazety.

Pomagamy hospicjom

Nasza pomc finansowa dotarła do placówek w Mińsku(300 zł.) i Wołominie(300zł). Pieniądze zbieraliśmy w czasie kwesty i kiermaszu światecznego. Podopiecznym Hospicjum Domowego CARITAS z Mińska przkazaliśmy też życzenia i karty świąteczne - wykonane przez uczniów kl.I gimnazjum. Wszystkim, którzy właczyli się w zbiórkę, DZIĘKUJEMY !!!

LAUREACI SZKOLNYCH KONKURSÓW

Zapraszam do obejrzenia prac nagrodzonych w szkolnych konkursach plastycznych. Można je podziwiać w budynku B - na tablicy przy sekretariacie.

Koncert w Filharmonii

Wyjazd do Filharmonii Narodowej w Warszawie w czwartek - 8 stycznia. Zbiórka pod szkołą o godz. 16.30. Planowany powrót godz. 21.00.

Podziękowanie z Hospicjum Opatrzności Bożej

Podziękowanie dla Uczniów, Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim kierują Księża Orioniści za spontaniczny dar serca i zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum Opatrzności Bożej w Wołominie. Zebrana kwota została przekazana na zakup pościeli dla pacjentów Hospicjum.

Kolejne podziękowania ...

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" kieruje podziękowania dla Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Mińsku Mazowieckim za zaangażowanie swoich sił, serca, pracy i czasu w przygotowanie VIII Dnia Papieskiego oraz przeprowadzenie zbiórki na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "MULTITEST 2008"

Przedstawiamy wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "MULTITEST 2008" organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej dla uczniów szkół gimnazjalnych.

Konkurs z niespodzianką... ;-)

W ostatnich dniach jeden z księży obchodził dzień swoich urodzin. Który to z księży oraz które urodziny obchodził?. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi zostanie rozlosowana nagroda - niespodzianka.

Nauczycielski dzień skupienia

Już po raz kolejny nauczyciele dekanatów Mińsk Mazowiecki - Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Antoniego z Padwy spotkali się 20 grudnia 2008 r. na adwentowym dniu skupienia. Modlitewne spotkanie odbyło się w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Mińsku Mazowieckim i w kościele pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela